Jak rozprowadzić instalację wodnokanalizacyjną, by pozbyć się kłopotów z zawilgoceniem?

Instalacja wodnokanalizacyjna jest potrzebna w każdym mieszkaniu. Niezbędna jest już w trakcie powstawania budynku i później do wielu podstawowych zadań. Winna zapewniać wodę odpowiedniej klasy, we właściwej ilości i pod dobrym ciśnieniem. Dlatego należy prawidłowo ją wykonać, aby w przyszłości móc bezkonfliktowo korzystać z gorącej oraz chłodnej wody.

łazienka

Autor: John M
Źródło: http://www.flickr.com
Należy zatem zacząć od precyzyjnego projektu instalacji wodnej.

Nasza najnowsza wiadomość musi Ci się spodobać, ponieważ włożyliśmy w nią duża ilość fantastycznych informacji. W takim razie przeglądaj bez limitu.

Na jej kształt w znacznym stopniu wpływa sposób podgrzewania wody. To od położenia baterii od urządzenia grzewczego zależy, czy będzie konieczny trzeci przewód – cyrkulacyjny. To dzięki niemu ciepła woda ciągle krąży w instalacji i jest dostępna zaraz po odkręceniu baterii. Już w fazie projektowania bardzo istotny jest dobór sposobu rozkładania rur. Ważną sprawą jest także wybór tworzywa z którego wykonane są rury. Przewody z zimną oraz ciepłą wodą mogą być zrobione ze stali, plastiku a także twardego tworzywa. W zależności od użytego materiału należy dostosować specjalne kształtki oraz kolanka. Niezbędna będzie także manszeta uszczelniająca. Pokryta obustronnie włókniną przeznaczona jest do uszczelniania przewodów o przeróżnej powierzchni. Posiada szczególnie plastyczną strefę rozciągania (poznaj więcej). W dodatku jest wodoszczelna i odporna chemicznie na rozcieńczone kwasy, ługi oraz roztwory kwasu. Manszeta uszczelniająca zabezpiecza przed przedostaniem się zabrudzeń.

Przeczytaj ten artykuł, to też stanowi świetny artykuł (https://wibako.pl/products/75_zawory/page-all) prezentowanego problemu. Nie czekaj i kliknij a na pewno się nie zawiedziesz.

Ze względu na dużą wytrzymałość materiałową oraz elastyczność można ją używać do wszystkich rodzajów łączy. Instalacja wodnokanalizacyjna powinna być tak zaplanowana, aby bez kłopotu można było podłączyć do niej sanitarne urządzenia i zamontować baterie. W zależności od tego, co ma zasilać warto ją doprowadzić na właściwą wysokość. Do umywalek łazienkowych z baterią stojącą należy doprowadzić instalację na wysokość od 50 do 62 cm. Do łazienkowej wanny z baterią ścienną zaleca się wysokość nie mniej jak 60 cm, zaś do prysznica między 110-130 cm.

A więc należy właściwie rozplanować instalację wodną z uwzględnieniem wszelkich aspektów (oferta). Przy jej instalowaniu należy zwracać uwagę na jakość używanych materiałów. Dobre jakościowo materiały zagwarantują szczelność instalacji a także jej bezawaryjność.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,