Jak znaleźć drzwi zewnętrzne?

Wybór idealnych drzwi zewnętrznych to jedna z głównych decyzji jakie musimy podjąć przy wykańczaniu nowego mieszkania. Mają one znaczenie nie tylko estetyczne i funkcjonalne, ale w szczególności powinny zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa. Dlatego wypada poświęcić chwile i zapoznać się z najważniejszymi cechami drzwi zewnętrznych oraz dostępną na rynku ofertą. Warto na przykład sprawdzić drzwi gerda.

Wartości funkcjonalne są często wyraźnie opisane. Drzwi zewnętrzne mają być poręczne w eksploatacji dla domowników jak również muszą spełniać swoją podstawową funkcję ochrony przed włamywaczami. Najpierw dobrze będzie poznać jakie właściwości muszą mieć drzwi wejściowe według przepisów prawa. Kluczowe to minimalna szerokość (90cm), wysokość (2m) i grubość (54mm). Istotna, zwłaszcza w domach, jest także izolacja termiczna drzwi, której współczynnik (U) nie powinien przekraczać 2. Dodatkowo warto przemyśleć, szczególnie gdy mamy niewielki przedpokój, w którą stronę powinny się nasze drzwi otwierać – lewo czy prawo.

drzwi wejściowe

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus

Następnym interesującym nas elementem mającym wpływ na kupno drzwi zewnętrznych są ich walory dekoracyjne. Drzwi wejściowe to nasza wizytówka, to one budują pierwsze wrażenie, dlatego warto w nie zainwestować. Możemy wybierać z szerokiej oferty kształtów wykończeń, kolorów oraz faktury powierzchni. Jeżeli lubimy oryginalne rozwiązania możemy zdecydować się na kolor czerwony czy fioletowy oraz na innowacyjne linie. Jeżeli nie, klasycznie wykończone drzwi w kolorze białym lub ecru powinny sprostać naszym oczekiwaniom.

Na koniec najważniejsze – bezpieczeństwo. Drzwi zewnętrzne powinny mieć odpowiednie certyfikaty jak np. Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji. Aby mieć spokój dobrze jednak zwrócić większą uwagę na typ i jakość materiałów, z których są one wyprodukowane. Warto przemyśleć kwestię kupna drzwi antywłamaniowych klasy C oferujących najwyższą jakość i wytrzymałość. Bezpieczniejsze również będą drzwiotwierające się do środka ze względu na to, że zmniejsza to możliwość manipulacji przy zawiasach drzwi.

Na początku spora ilość decyzji, które musimy podjąć przed wyborem drzwi zewnętrznych wydaje się nieco przytłaczająca.

Czy prezentowany temat okazał się dla Ciebie ciekawy? To bardzo dobrze, ponieważ jak wejdziesz tu, odnajdziesz pożyteczne informacje, które Cię na pewno zaintrygują.

W praktyce natomiast zadanie to nie jest takie wymagające, a powyższy artykuł na pewno wszystko uprości.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,