Masz w planach kupić mieszkanie? Postaw na rynek pierwotny!

W ostatnich kilku latach liczba osób, które postanowiły zdecydować się na zakup własnego mieszkania znacząco zwiększyła się. Młodzi ludzie wiedzą już, że wynajmowanie mieszkania się tak naprawdę nie opłaca. W efekcie decydują się na zakup mieszkania. Wielu z nich staje jednak przed jeszcze przed inną decyzją: rynek pierwotny czy wtórny?

Mieszkania , które były już zamieszkane są bez wątpienia tańsze niż mieszkanie od dewelopera.

Czy nie sądzisz, że informacje na przedstawiany temat mógłbyś odnaleźć też na innym serwisie? Naturalnie, że tak – wejdź tutaj, a ujrzysz tam sensowny serwis www (http://www.malesapd.pl/).

Trzeba jednak pamiętać, że mieszkanie z rynku wtórnego w zdecydowanej większości przypadków potrzebuje remontu. Nieraz okazuje się, że położenie świeżej farby (zobacz: farby akrylowe do mebli) na ściany to za mało. Konieczność wymiany okien, drzwi, podłogi – wszystko to bardzo podnosi koszty, które należy unieść. Jednocześnie na ogół do mieszkania pochodzącego z rynku wtórnego nie można wprowadzić się zaraz po transakcji – najpierw należy wykonać niezbędne prace remontowe. Oczywiście kupić można mieszkania w dość dobrym stanie, ale zawsze nakłada to konieczność dużych poszukiwań.

mieszkanie

Źródło: flickr.com

Mieszkanie od dewelopera to mniejsza liczba kłopotów (blog.archicom.pl/). Mieszkania dopiero co wybudowane są przede wszystkim w stanie doskonałym. Trzeba je oczywiście wykończyć, ale nie potrzebują one prac remontowych. Dzięki temu można od początku urządzać mieszkanie tak, jak się tego chce. Mieszkanie dopiero oddane do użytku kosztuje wprawdzie więcej, ale jest to mieszkanie, które nie było jeszcze zamieszkane (zobacz. Nie ma więc uszkodzeń, które powstają w efekcie użytkowania. Każdy, kto zaciekawiony jest zakupem mieszkania nowego, może wpisać w Internecie hasło „deweloper Wrocław”. Błyskawicznie wyszukać można tym sposobem wiele firm deweloperskich, które proponują aktualnie mieszkania deweloperskie. Jeżeli kogoś interesuje uczciwy deweloper Wrocław będzie naprawdę idealnym rozwiązaniem. Firmy prowadzące swoją działalność w tym mieście stoją bowiem na wyjątkowo wysokim poziomie.

Kupno mieszkania to zawsze wielka inwestycja i prawie zawsze konieczność zaciągnięcia kredytu. Aby podjętej decyzji nie żałować i nie stracić pieniędzy, rozsądnie jest zdecydować się na rynek pierwotny. Mieszkania nowe nie kosztują mało, ale jednocześnie nie znajdzie się w nich żadnych zniszczeń. Nie miały dotąd lokatorów, co jest ich dużą zaletą. Opłaca się wydać na nie nawet o wiele więcej. Dobrze jest o tym pamiętać. Dzięki temu można bowiem uniknąć naprawdę poważnych problemów, które skutecznie mogą zepsuć nastrój.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,