Często na balkonach montowane są markizy

Taras można osłonić przy wykorzystaniu markizy

Nie zawsze możemy założyć rolety, by ochronić się przed słońcem, czasami pragniemy przed nim zabezpieczyć nie jedynie okna mieszkania, ale także pewien fragment przed nim, jak np. taras czy balkon. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie markizy, możemy samodzielnie zdecydować w jakiej szerokości oraz długości jest nam ona niezbędna, a dzięki płaskiemu rozsuwaniu się, które może też odbywać się delikatnie po skosie, możemy zasłonić nią dowolną powierzchnię.

markizy

Źródło: flickr.com

Taka markiza może okazać się rozsunięta całkowicie, lub jedynie troszeczkę, tak aby dawała cień w konkretnym miejscu, dlatego wspaniale sprawdza się na tarasach, bo powoduje że okna są w cieniu, lecz równocześnie nie są niczym przysłonięte, więc wszystko możemy zobaczyć.

Kolorowe płótna ożywią nasze otoczenie

Warto powiedzieć, że płótno z którego jest ona zrobiona jest naprawdę mocny, a więc nawet jeżeli nie schowamy jej podczas deszczu, to i tak się nic z nią nie stanie, więc jeżeli mamy coś na balkonie albo tarasie i nie pragniemy aby zmokło, to na okres deszczu mamy szansę ją nawet specjalnie rozkładać. Co więcej markiza zazwyczaj jest zrobiona z barwnej tkaniny, która jeszcze ozdobiona jest różnymi wzorami, a to powoduje, że w prosty sposób możemy ożywić kolorystycznie przestrzeń wokół nas, a nawet dobrać ją do wyglądu otoczenia.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeśli masz ochotę zgłębić więcej – odwiedź ten link a na pewno poznasz dużo interesujących faktów.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to,

markiza w ogrodzie

Źródło: flickr.com

byśmy zadbali o jej dobry stelaż, tak żeby okazał się w stanie ją utrzymać nawet jeśli będzie wysunięta na całkowitą długość i będzie padał deszcz albo zawiewał wiatr.

W domu też ma szansę posiadać zastosowanie

Nie jednemu taka markiza skojarzy się pewnie z zadaszeniem nad sklepem, które wysuwa się w upalne dni, mimo wszystko jak się okazuje takie rozwiązanie wspaniale sprawdza się również w mieszkaniu, przez to trzeba o nim myśleć, jeśli chcemy do osłony przed słońcem czegoś, co będzie w stanie zakryć większą przestrzeń niż same okna, ale równocześnie nie pragniemy montować zadaszenia na stałe. Taka markiza jest niedroga, funkcjonalna oraz się ją składa, więc może okazać się tym, co jest nam najbardziej konieczne.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , , , , ,