Blacha powlekana jako dzisiejszy towar służący w aktualnym budownictwie

Stosunkowo od niedawna do pokryć i obróbek dachowych dość powszechnie
stosowana jest blacha powlekana. Współcześnie nastąpił wysyp ludzi wznoszących domy jednorodzinne. Blacha powlekana jest nadzwyczaj popularna ze względu na stosunkowo małą cenę, a przy tym estetykę oraz trwałość materiału.

blacha

Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com
Użycie specjalnych przetłoczeń sprawia, iż przypomina dachówki (blachodachówki), w przeciwieństwie do nich są jednakże niezmiernie lekkie. Mogą istnieć pokryte nawet kilkunastoma warstwami powłok przeciwrdzewnych. Poziom odporności, solidności na uszkodzenia mechaniczne plus cena zależą od wariantu wierzchniej warstwy, jaka może być wykonana z żywicy poliestrowej, polichlorku winylu albo poliuretanu z uzupełnieniem poliamidu. Potężną plusem blach powlekanych jest ich wymienialność, co oznacza, że przydają się do krycia dachów o nachyleniu od 5° aż do 90°, zobacz tutaj przykłady ssab.com/Global/PRELAQ/Datasheets/pl/610_Prelaq%20Polyester.pdf?epslanguage=pl. Blachodachówki są bezproblemowe w montażu w zasadzie na dachach płaskich i dwuspadowych, gdy wykorzystuje się wielkoformatowe panele dosięgające od okapu aż do kalenicy wielkości 80-120 cm i długość do 15 m.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy artykuł opublikowany w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej (https://roletomat.pl/info/rolety-zewnetrzne-rybnik) tutaj, znajdziesz tam podobne informacje.

Sporo biznesów wiedzie hurtową sprzedaż stali. W ich biznesach dostępne bywają dodatkowo części drobnowymiarowe sprawdzające się na dachach wielopołaciowych czy też z ogromną wartością lukarn.

blacha ze śrubami

Autor: Mark Fickett
Źródło: http://www.flickr.com
Oba systemy mocuje się do łat. Ciężar akuratnie ułożonego pokrycia przeważnie nie przewyższa 15 kg/m2, zaś jego trwałość to przynajmniej 50 lat. Blacha powlekana na dodatek zabezpieczona jest folią ochronną, która bywa doskonałą ochroną przed zarysowaniami automatycznymi, na trwanie przewozu. W hurtowej sprzedaży stali natknąć się można na blachy powlekane w ogromnej gamie kolorystycznej.

Chcesz znaleźć dodatkowe tego typu materiały? Kliknij ten link – więcej zobaczysz w serwisie (https://www.dkrm.com.pl/), który omawia zbliżone tematy.

Poza tym mogą posiadać nawierzchnie szorstką, połyskującą czy też teksturową. Blacha powlekana ma szerokie zastosowanie począwszy od domowych urzadzeń, armatury, karniszy aż do bram garażowych, okiennic i materiałow wykończeniowych.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,