Co zrobić, gdy upał daje się nam we znaki? Jest sposób na schłodzenie i lepsze samopoczucie. Z pomocą przyjdzie klimatyzator

Gdy przychodzi okres wakacyjny każdy z nas bardzo się cieszy. Po zimie, gdy nie mieliśmy za wiele przyjemnych dni dostajemy nagle dawkę miłego ciepła oraz słońca. I tak to trwa przez pierwsze dni, aż do pierwszych upałów, które porządnie dają się nam we znaki. Nie da się normalnie funkcjonować, a w nocy spać. Zaczynamy narzekać na lato, gdyż mamy już dość.

zainstalowana klimatyzacja

Autor: Jackie Bese
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się że, istnieje bardzo dobryoraz prosty sposób na doskwierający żar – klimatyzacja. Obecnie istnieje sporo możliwości w tym temacie. Mamy więc spory wybór. Jeżeli nie chcemy wydać dużo pieniędzy na tego typu sprzęt, to idealnym wyborem będą klimatyzatory przenośne. Jak wskazuje nam nazwa tego typu klimatyzatory można przenieść, więc jest to bardzo wygodne. Niestety są minusy, tego typu sprzęt ma niezbyt dużą moc chłodzącą, a do tego pracuje głośno. Bardzo popularny oraz warty polecenia jest klimatyzator stacjonarny. Tego typu urządzenie jednoczęściowe musimy zainstalować na ścianie zewnątrz budynku albo w oknie, ale tak, żeby jedna strona urządzenia znajdowała się w pomieszczeniu, a druga część była umieszczona na zewnątrz.

Niestety, dużym minusem tego typu klimatyzatorów jest to, że nie są zbyt estetyczne, na dodatek są też dość głośne. Klimatyzator okienny to – klik! – urządzenie w technice monoblok, to znaczy sprzęt składający się z pojedynczej jednostki, która zawiera w sobie parownik i skraplacz. Jest to zwykle urządzenie o kształcie prostopadłościanu o wielkości średnio 60cmx60cmx60cm. Z jednej części wylatuje zimne powietrze, a z drugiej gorące.

Montaż takiego klimatyzatora odbywa się zwykle w oknie – wymagana jest spora przeróbka okna związana jest z nieodwracalnymi uszkodzeniami ramy okiennej. Innym wyjściem jest montaż w ścianie – wtedy, dziurę w ścianie należy przebić z pomieszczenia na zewnątrz. Plusem takiego rozwiązania jest brak konieczności łączenia jednostek – a co za tym idzie nie trzeba posiadać specjalistycznego sprzętu.

To tyle z plusów – klimatyzator (zobacz: klimatyzator warszawa) nie prezentuje się dobrze a montaż wiąże się z poważnymi wyburzeniami ściany lub cięciem okien. Klimatyzatory takie montowane są zwykle w sklepach lub małych {sklepikach}, sklepach z kwiatami. Rzadko stosuje się je w domach.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,