W jaki sposób dobrze wykończyć nasze schodki?

Istnieje dużo sposobów wykończenia schodów, tak by służyły nam jak najwięcej bez nadmiernej konserwacji. Poniższy materiał skierowany jest do ludzi którzy mają w swoich domach czy też mieszkaniach schody oraz pragną je w jakiś sposób zabezpieczyć.
Najlepszym sposobem jest całkowite zakrycie schodów wykładziną odporną na wytarcia.

kostka brukowa

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: AWBUD Wyroby Betonowe
lustro na ścianie

Autor: Kevin Dooley
Źródło: http://www.flickr.com
My zaproponujemy dwa różne sposoby, jakie dadzą zupełnie odmienne efekty. Pierwszą metodą jest przykrycie schodów jednym płatem materiału, może to być na przykład wykładzina Forbo – -> kliknij- wytworzona w całości z PVC, dlatego jest tak niebywale wytrzymała i możemy ją długo użytkować. Pokrywając schody takowym dywanem, najefektywniej jest docinać i mocować go w trakcie montażu. Do zamocowania dywanu warto stosować specjalne „belki” z metalu, które nabędziemy w sklepie z akcesoriami wykończeniowymi. Nie możemy polegać tylko na kleju podłogowym oraz listwach przypodłogowych, z tego powodu że z czasem dywan (zobacz Schody Szczecin) samoistnie wskutek używania zacznie się zsuwać takowe belki wzmacniają konstrukcję. Następym sposobem jest kładzenie na wszystkich schodkach wymierzone dywaniki. Jest to sposób zdecydowanie droższy, lecz otrzymujemy o wiele lepszy wizualnie efekt. My wykorzystaliśmy dokładnie ten sposób. Najważniejszym motywem wykorzystania tej metody było to, że nasze schodki są z drewna i szkoda nam było je w całości pokrywać wykładziną. Aby zamocować na krawędzi schodka nasze brązowe dywany wykorzystaliśmy noski schodowe. Nasze solidne noski schodowe są zrobione z metalu, z tego powodu wytrzymają jakieś dwadzieścia lat. Z tego powodu iż nasze schodki są drewniane wybraliśmy bordowe noski, aby pasowały do dywaników. Cena takiego noska waha się między 10 a 20 złotych.

Nasze dywaniki idealnie się wkomponowują w elegancki wygląd drewna.
Po zakończeniu montażu możemy podziwiać rezultat naszych prac. Rekomendujemy każdemu, kto posiada drewniane (zobacz schody drewniane zdjęcia) schody, by zastosował nasz sposób.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,