Rynek budowy mieszkań w Rzeszowie- jak może wyglądać w tym roku?

Od stycznia tego roku podwyższyła się najmniejsza wartość udziału własnego dla ludzi korzystających z pożyczek hipotecznych. Pozytywne stopy procentowe i stateczne koszty mieszkań powodują że zaciekawienie kupnem mieszkań (Rzeszów) zupełnie nie maleje. Ceny mieszkań w Polsce trzymają się na zbliżonym pułapie już od paru miesięcy.

Zarówno na rynku wtórnym jak i pierwotnym, dużą rolę odgrywają inwestorzy, którzy opłacają nabycie mieszkania ze środków własnych. Cały czas jednak najważniejszą grupę tworzą nabywcy posiłkujący się zobowiązaniami hipotecznymi. Interesujące ceny nieruchomości, również dosyć okazała oferta mieszkań musi przełożyć się na stopniowe zwiększanie zainteresowania. Coraz więcej nieruchomości z rynku początkowego jest oferowana wraz z rachunkiem powierniczym. Jest to rozwiązanie, które chroni środki odbiorcy i czyni, że nowo wybudowane cieszą się rosnącym popytem. Wraz ze podwyższeniem sumy udziału osobistego wzrasta wziętość kredytów konsumenckich. Dla wielu inwestorów jest to rozwiązanie do prędkiego zgromadzenia nieodzownej kwoty wkładu własnego.

Mieszkania Rzeszów cały czas znajdują swoich nabywców. Wiąże się to z dopasowaniem oferty rynkowej do potrzeb odbiorców.

Jeżeli omawiana tematyka Cię naprawdę absorbuje, to bez zwłoki kliknij tutaj – to niezwykle ważna witryna (https://www.metal-plast.pl/), która również Cię zainteresuje.

W zamian dużych mieszkań stawia się dzisiaj sporo więcej mieszkań dwu i trzypokojowych, na które stać przeciętną polską rodzinę.

Mieszkania Nasz Gaj Rzeszów

Autor: Matt Buck
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo osób decyduje się także na zakup mieszkania pod dzierżawę. Taka inwestycja jest bardziej zyskowna niż lokata bankowa. Powinno się jednakże mieć na uwadze, że kupno lokum pod najem to długoterminowa inwestycja. Relacje między wartościami spłaty kredytu, a ceną wynajmu mogą się wciąż zmieniać.

Najogromniejsze zaciekawienie wywołuje nabycie mieszkania na wczesnym etapie budowania. Do tej pory najpopularniejsze były lokale istniejące, lub będące w finalnej fazie budowy. Przyszły właściciel może mieć wpływ na pomysł swojego mieszkania, posiada też szersze możliwości doboru najkorzystniejszej propozycji i czas na zebranie stosownej sumy. Ma na to oddziaływanie także nowa ustawa deweloperska, która zabezpiecza interesy inwestora.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , , ,