Żurawie firmy Potain do kupienia polskim rynku – przyjrzymy się im lepiej

Żurawie budowlane to bogata oferta sprzętu o rozmaitych typach, wysokościach podnoszenia, długościach wysięgnika i udźwigach. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne żurawie budowlane marki Potain. Przegląd żurawi dostępnych na naszym rynku modeli dolnoobrotowych i górnoobrotowych o zróżnicowanych parametrach uprości wybór odpowiedniego urządzenia dźwignicowego.

Dolnoobrotowe żurawie Potain (sprawdź informacje) to następujące propozycje: Igo, Igo M, Igo T i GTMR . Dla małych i średnich firm budowlanych najwłaściwsze będą pierwsze z wymienionych czyli żurawie samo-montujące Igo. Cechuje je automatyczne rozkładanie i składanie się w przyczepę. Niska cena przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości marki Potain jest dużym plusem tego modelu. Kolejna pozycja to żurawie Igo M, odznaczające się skróconym czasem potrzebnym na przygotowanie żurawia do pracy oraz mechanizmem hydraulicznego montażu.

Jeżeli opisywany temat okazuje się dla Ciebie interesujący, to odwiedź (prymat.net/oferta/artykuly-przemyslowe/meble-warsztatowe/) więcej informacji na podobne problemy, które będą dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Żurawie Igo M są nieskomplikowane i szybkie, a to przekłada się na efekty pracy na budowie.

żuraw na placu budowy wieżowca

Autor: Canuckistan
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei gama Igo T to największa wydajność na placu budowy. Większe wysięgniki i udźwigi oraz zwiększona moc to kluczowe zalety tej serii. Dodatkowe udogodnienia takie jak opcja modyfikacji sprzętu przez dodawanie wstawek oraz sterowanie radiowe ze wskaźnikiem, przydadzą się na nowoczesnym placu budowy. Model Igo T zapewnia zróżnicowane możliwości w transporcie. Ostatnie z przedstawionych a jednocześnie największe w kategorii żurawi dolno-obrotowych, czyli żurawie GTMR zapewniają wszechstronne możliwości konfigurowania sprzętu. Dobre parametry udźwigu i okazałe wysokości podnoszenia przemawiają za tym modelem w przypadku dużych firm budowlanych. Ponadto, GTMR oferuje szereg możliwości sterowania – z kabiny jak też platformy, a także poprzez sterowanie radiowe.

Następne kategoria żurawi Potain to żurawie górnoobrodowe. Żurawie Potain z tego segmentu to aż pięć propozycji: CITY Topless, Topless MDT, Maxi MD, Maxi Topkit oraz żurawie MR. Pierwsze z nich tj żurawie z serii CITY Topless wyróżniają się wysoką wydajnością oraz najwyższymi normami bezpieczeństwa. Sprzęt z serii CITY Topless posiada lekkie pakiety montażowe oraz uproszczone łączenie części obrotowej z wieżą. Aczkolwiek jeśli projekt budowlany wymaga wyższych parametrów udźwigowych bądź geometrycznych, poleca się żurawie Topless MDT, oferujące ulepszone możliwości eksploatacyjne.

żuraw budowlany

Autor: Ron Cogswell
Źródło: http://www.flickr.com
Wysięgnik żurawia Topless MDT można modyfikować w powietrzu. Specyfikacja tego sprzętu pozwala na łatwiejsze spełnienie wymagań dotyczących prac budowlanych w pobliżu lotnisk bądź linii wysokiego napięcia. Jeśli zaś firma obsługuje budowy sporych obiektów użytku publicznego, budynków przemysłowych, sportowych bądź podobnych charakterem do wymienionych, trzeba warto przyjrzeć się bliżej serii Maxi MD z dużymi dźwigami oraz wysokościami pod hakiem. Natomiast kiedy szukamy najmocniejszych z żurawi, należy przyjrzeć się bliżej kolekcji Maxi Topkit, w której odnajdziemy siedem podstawowym modeli o modułowej wieży i zwiększonej wytrzymałości.

Nie czekaj – jeśli chcesz przestudiować dalsze informacje (http://prymat.net/oferta/artykuly-przemyslowe/meble-socjalne-bhp-szkolne/) na ten bardzo interesujący temat, to wejdź w link poniżej i przeloguj się do nowego tekstu.

Natomiast na placach budowy, gdzie z różnych względów jest mało miejsca, żurawie MR mogą okazać się najlepszym wyborem. Zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa w omijaniu przeszkód.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,