O czym trzeba pamiętać przy wybieraniu nowego mieszkania, jak odpowiednio sprawdzić dewelopera.

Co roku deweloperzy oferują do sprzedaży wiele tysięcy dopiero co wybudowanych mieszkań. Jeżeli ktoś planuje kupno mieszkania z rynku pierwotnego, to w pewnym momencie będzie się musiał z jakimś zacząć współpracę. w związku z tym że zakup mieszkania to inwestycja na długie lata, często związana z dużymi zobowiązaniami finansowymi, to należy dołożyć wszelkich starań, żeby cała transakcja skończyła się jak należy. Niestety do niedawna jeszcze zdarzały się sytuacje, gdy w pewnym momencie budowa mieszkań była przerywana, właściciel firmy deweloperskiej uciekał z gotówką klientów, a ci zostawali bez swoich mieszkań a z kredytami na wiele lat. Aktualnie bezpieczeństwo klientów jest znacznie większe, co bynajmniej nie znaczy że żadnych problemów nie będzie. Z tego też powodu zanim się ostatecznie wybierze trzeba wszystko dokładnie sprawdzić, łącznie z uzyskaniem wiadomości u samego źródła. Wiarygodny deweloper nic ukrywać nie powinien, więc bez większych oporów i problemów powinien przedstawić wszelakie informacje, o jakie zostanie poproszony.

mieszkanie we wrocławiu

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Tak więc jeżeli ktoś będzie chciał zakupić mieszkanie we Wrocławiu, to dobrze żeby zaczął od tego, żeby zobaczyć w jakiej finansowej kondycji jest deweloper który je sprzedaje.

W dzisiejszych czasach dostęp do nowych informacji jest bardzo istotny, więc sprawdź wpis z witryny, ponieważ traktuje on o pokrewnej tematyce.

W tym celu należy sięgnąć do rejestru firm, w którym zapoznać się będzie można z dokładną historią danej firmy, formą prawną i informacjami o kapitale zakładowym. Należy także dowiedzieć się, czy deweloper nie zalega ze składkami w urzędzie skarbowym i zusie, a także czy nie jest w jakimś rejestrze dłużników. Kolejną rzeczą jest skontrolowanie dokumentów związanych z konkretną inwestycją (filmy z inwestycji). Działka, na jakiej stawiane są mieszkania bezwzględnie musi mieć uporządkowany status prawny, wymagane są również wszystkie zezwolenia, które będą świadczyły o tym, że inwestycja jest prowadzona w pełni legalnie.

Deweloper nie może odmówić wglądu w taką dokumentację, przykładowo się zasłaniając tajemnicą handlową. Jeżeli z jakiegoś powodu nie chce udostępnić informacji, to warto dobrze przemyśleć, czy jednak nie ma czegoś do ukrycia.
Kategoria: Bez kategorii