Jakie detale wliczone są w inwestycje budowy domu?

Każdy kto pragnie postawić swój dom zadaje sobie pytanie ile będzie go wynosić taka inwestycja. Na to wpływ ma bardzo dużo czynników, które nie zawsze są zależne od inwestora. W jaki sposób najlepiej jak i bardzo dokładniej ma się możliwość wyliczyć całościowy koszt budowy domu? Otóż na samym początku należy budowę podzielić na kategorie i właśnie konkretne etapy usiłować wycenić.

budogram.pl/porady

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
Na samym początku powinno się postawić na odpowiedni plan. Powinno się wybrać czy będzie to dom (najtańsze domy prefabrykowane) parterowy bądź piętrowy oraz które materiały budowlane. Gdyż już na tym etapie, wyboru ma się możliwość wiele zaoszczędzić. Na przykład dom piętrowy o identycznej powierzchni użytkowej jest plus minus o 20% droższy jak dom parterowy. Wiąże się to z ceną kolejnych zabezpieczeń, podciągów i zbrojenia jakie należy dodać do domu piętrowego – więcej tutaj.

Po wyborze stosownego planu kroczy się do pierwszego etapu budowy, jest to głównie załatwianie właściwych dokumentów i zezwoleń. Koszt gotowego projektu jestto przedział od dwóch do czterech tysięcy złotych. Jednak widełki cenowe w sytuacji projektów osobistych są to ceny od czterech do nawet piętnastu tysięcy złotych. Z jakiego powodu plan indywidualny wykonany na życzenie klienta będzie tak kosztowny? Zatem w danym przypadku bierze się pod uwagę wymiary działki a także projektuje się wszystko od początku. Wszelki szczegół jest uwzględniany przez realizatora.

Po planie należy wykonać pełną dokumentację warunków zabudowy oraz zagospodarowania terenu. Wydatek w danym przypadku to przedział od trzech do sześciu tysięcy złotych. Następnym etapem w budowie oraz ocenianiu którym jest koszt budowy domu jest stan zero. Jest to stan kiedy ogradza się cały teren, określa się miejsce a także wylewa fundamenty pod budowę. Koszt takiego stanu jest to około 30 tysięcy złotych.

Będzie w to wliczone podłączenie bardzo ważnych mediów. Potem wykonuje się stan surowy otwarty i stan surowy zamknięty. W tych etapach wykonuje się wszelkie mury ścian nośnych jak i działowych oraz w sytuacji stanu surowego zamkniętego całą stolarkę okienną jak i pokrycie dachowe. Po skończeniu tego etapu wylicza się koszty. Te osiągają głównie od 120 do 140 tysięcy w przypadku domów do stu pięćdziesięciu metrów kwadratowych.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,