Nieco z nostalgią o papierowych gazetach

Nie tak dawno temu, z 10, może 15 lat temu, czyli mniej więcej nie pełne jedno pokolenie wstecz, kiedy nie byłem już na szczęście małolatem czytało się prasę. Pamiętam, iż jako 9-latek zaprenumerowałem swą pierwszą gazetę. Niewielu już chyba pomni „Świat Młodych”, prekursora dzisiejszej prasy dla młodych. Poczułem się strasznie dojrzale. I tak już pozostało, aż do okresu gdy tradycyjna gazeta ustąpiła pola swojej młodszej siostrzyczce w postaci elektronicznej.

nowe piękne mieszkanie do odbioru

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com

Jedno wszakże się nie zmieniło – w dalszym ciągu drukuje się pod koniec gazety anonse o nieruchomościach, publikowane w uzupełnieniach regionalnych. Niewątpliwie najwięcej w obecnych czasach jest w takich anonsach ofert z frazą w rodzaju Wrocław mieszkania deweloperskie. Możemy odnaleźć w powyższym dziale gazety apartamenty w popularnych ostatnio osiedlach zamkniętych, zagrodzonych wielkim płotem, z zamkiem na szyfr, ochroniarzem. W zasadzie samowystarczalne – z własnymi zieleńcami, sklepami itd.. Więcej na temat: bulwar drobnera dobra oferta.

Mnie takie miejsca trochę trwożą. Kojarzą mi się one z zakazanymi miastami w dawno już minionej epoce. Nie wiem czy chcę aby przemienił się w nie Wrocław Mieszkania deweloperskie nie są naturalnie czymś niedobrym, niepokoi mnie jedynie moda na izolację. Oczywiście wpisanie w naszej internetowej gazecie słów: ogłoszenia nieruchomości Wrocław przynosi wyniki nie tylko w chronionych enklawach lecz także w tradycyjnych, urokliwych dzielnicach Wrocławia, gdzie można odszukać miejsca w których jakby czas się zatrzymał, a przeszłość uśmiecha się do nas spokojnie co jej się dość rzadko zdarza. Czuć w owych miejscach puls życia dawnych a także obecnych generacji. Sprawdź więcej: .

ogłoszenia

Autor: Forrestal_PL
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna dziś większa część z nas – jeśli czegoś poszukuje – zasiada do kompa a nie do gazety, mnie tymczasem trochę żal porannej, papierowej gazety, śniadania z czarną kawusią i świeżą kajzerką. Ale być może robię się powoli zramolałym 40-latkiem, który powoli poszukuje utraconego czasu.

Czy potrzebne jest Ci kompleksowe opracowanie (https://rolety123.pl/targowek-oferta-rolety-moskitiery-plisy/) tego tematu z wieloma wątkami? Przygotowaliśmy dla Ciebie świetną informację – odszukasz je w podanym linku.

Nawiasem mówiąc, nie jestem widać w tym sam, bowiem popularne stają się ostatnio powroty do czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, czego przykładem mogą być kawiarnie, bistra urządzone w taki sposób żeby przywodzić na myśl lokale tamtych czasów, oczywiście ze stosem papierowych pism do przewertowania.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,