Nowelizacja prawa budowlanego w 2015 roku – przydatne zasady budowlane

W roku 2015, a dokładniej 16 marca pozostała zatwierdzona nowelizacja prawa budowlanego, która prognozuje rozliczne liczne uproszczenia w prawie budowlanym. Zmiany te wstąpią w życie 28 czerwca obowiązującego roku.

prawnik w pracy

Autor: Svensk Handel
Źródło: http://www.flickr.com

Poznając się z nowatorskimi normami budowlanymi możemy w szczególności odszukać informacje o tym, iż za pomocą nowelizacji prawa budowlanego pozostały zniesione przeróżne warunki, takie jak choćby wymaganie zdobycia pozwolenia na budowę i rekonstrukcję domu jednorodzinnego, jaki mieści się w całości na działce, na jakiej pozostał zaprojektowany; na dodatek usunięto także wymóg pozyskania pozwoleń na budowę niektórych obiektów, do jakich należą między innymi garaże, przydomowe ganki, różne budynki gospodarcze bądź również altany, jakie mają łączną powierzchnię zabudowy nieprzekraczającą 30 metrów kwadratowych.

Zaaferowały Cię wiadomości opublikowane w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz odkryj stronę (https://zstgroup.pl/energooszczednosc/), która także Cię się spodoba.

Sprawdź więcej: .

Nowiuteńkie normy budowlane zapewnią także rozpoczynanie budowy na podstawie decyzji w zastępstwie na podstawie decyzji ostatecznej. Ponadto zostają również uproszczone rozliczne formalności, jakie dotyczą projektów budowlanych, między innymi został zniesiony czas na zawiadomienie odpowiedniego organu o terminie rozpoczęcia budowy, dla jakich do tego czasu żądane było zezwolenie na budowę, zgłoszenie przebudowy obiektu czy też budowy.

Interesująca wiadomość? Jeżeli tak myślisz, ponadto sprawdź ten odnośnik – zobaczysz o wiele więcej w ofercie (http://bth.pl/produkty/sruby-nierdzewne-wkrety-nakretki-podkladki/), która dotyczy omawianej tu kwestii.

Najnowsze zmiany: zmiany prawa budowlanego.

Prócz tego wprowadzona również została atrakcyjna zmiana odnośnie obiektów budowlanych, jakie pozostały wzniesione niezgodnie z prawem. Dzięki nowelizacji prawa budowlanego możliwe będzie wystąpienie z wnioskiem o rozstawienie sankcji karnej na raty lub nawet o zmniejszenie kary za samowolne wzniesienie budowli.

Paragraf

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Rzecz jasna to tylko kilka zmian w prawie budowlanym, które już za jakiś okres wejdą w życie. Bezsprzecznie te nowiutkie normy budowlane okażą się nadzwyczaj pomyślne dla osób planujących budowę albo przebudowę rozlicznego rodzaju obiektów. Należałoby poznać się również z drugimi zmianami i ułatwieniami, z których będziemy mogli zacząć korzystać w czerwcu 2015 roku.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,