Jakie są popularne metody na finansowanie kupna nieruchomości, jakie plusy ma leasing mieszkań.

Pośród klientów najczęściej wybieraną formą finansowania zakupu mieszkań są kredyty. Posiadają one całkiem spore zalety, chociaż ostatnio ich dostępność trochę się zmniejszyła przez zaostrzenie kryteriów przyznawania. Tym sposobem można sfinalizować zakup domu czy mieszkania w prawie pełnej kwocie transakcji, pozostałą część trzeba wyłożyć z własnych środków. Przy kredytach hipotecznych normą jest, że właścicielem mieszkania jest osoba biorąca taki kredyt, a na hipotece jest wpisany bank.

leasing na dom

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com

Lokal stanowi zabezpieczenie kredytu, więc dzięki temu klienci otrzymują dobre oprocentowanie, dużo niższe niż przy zwykłych kredytach. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem zaczyna się również cieszyć leasing na nieruchomość, w szczególności pośród zakupów firmowych. Na zachodzie za jego pomocą finansowane jest koło połowy tego typu zakupów, u nas statystyki te wypadają znacznie gorzej, ale wolno się to zmienia. Coraz częściej z leasingu zaczynają także korzystać osoby indywidualne, ponieważ jego koszty są porównywalne z kredytem, a jednak ma kilka istotnych zalet. Pierwszą z nich będzie prostota uzyskania. W przypadku kredytów niezbędne będzie dostarczenie ogromnej liczby dokumentów związanych z nieruchomością i dochodami. Przy leasingu nie ma aż tak dużo formalności, przez to, że właścicielem lokalu cały czas zostaje leasingodawca, to całkowicie odpadnie strona związana z nieruchomością. Znacznie prościej jest także jeśli chodzi o stronę finansową, tu także nie są przeprowadzane tak dokładne kontrole poziomu dochodów.

m

Autor: Jakob Montrasio
Źródło: http://www.flickr.com

Typowy leasing mieszkań działa w taki sposób, że leasingodawca będzie je udostępniać klientom do użytku w oparciu o podpisaną umowę, a ci zobowiązują się w zamian do comiesięcznego płacenia rat. Przy firmach dodatkowym usprawnieniem będzie fakt, że przez to mają one dużo prostsze rozliczenia księgowe. Wybierając taki wariant finansowania należy tylko pamiętać o tym, że formalnie jako właściciel lokalu figuruje leasingodawca, więc trzeba tu jednak wybierać sprawdzone, rzetelne podmioty.

Zainteresował Cię nasz opis? Przejdź zatem do następnego zagadnienia i czytaj nieruchomości w hiszpanii dużo o intrygujących Cię sprawach.

br>
Jeśli przypadły Ci do gustu zagadnienia owego opisu, to do zobaczenia (http://mechanika-service.com/kontakt) jest także kolejna witryna, gdzie znajdziesz wiele szczegółów na ten temat.

Zobacz: leasing lokali mieszkalnych.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,