Zużytkowanie przestrzenne domów – inaczej dlaczego stawia się domy z piwnicą oraz czy powinno się to zrobić.

Raz po raz częściej mówi się o tym, że ludzie wyprowadzają się z blokowych domów zlokalizowanych w centrum miasta. Stawiają zatem małe przytulne domki, na ich peryferiach, po pierwsze aby odpocząć, a po drugie, żeby mieć swój prywatny kąt.

Szybkie tempo życia, które jest dzisiaj bardzo modne i dołączone do tego nasilenie ruchu jakie gości na jezdniach, dodatkowo niedostatek miejsca w lokum dla samego siebie, wszystko upchnięte w jednym budynku, co powoduje, że nieskrępowana przestrzeń zmniejsza się, mogą zmęczyć zarówno fizycznie jak i psychicznie.
ogląd - dom

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na projekty domów (strona internetowa firma budowlana kraków) z piwnicą głównie trzeba uświadamiać sobie z tego, że jego wydatek będzie 20 – 30% wyższy, niż w przypadku tradycyjnego domu bez podpiwniczenia. To duży koszt z uwagi na nakład pracy oraz materiały potrzebne do jej wykonania i także eksploatację. Ażeby w ogóle zacząć rozmyślać o budowie piwnicy, trzeba zorientować się w poziomie wód gruntowych znajdujących się w miejscu postawienia miejsca zamieszkania. Warto zapamiętać, że im dalej osadzimy piwnicę, tym jeszcze dalej będzie ona od wód znajdujących się w ziemi. Jeśli skala 2,4m w głąb ziemi nie jest dopuszczalny do osiągnięcia, możemy zastanowić się na ulokowaniem jej ponad poziomem gruntu tworząc tzw. podniosły parter (na ile wyceniacie projekty domów z piwnicą).

Absorbujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, wcześniejsza strona też stanowi wartościowe źródło informacji, które nawiązuje do tej tematyki.

Podczas gdy chodzi o projekty domów z piwnicą do kosztów należy doliczyć również dodatkowe okna, które będą dla niej oświetleniem. Również trzeba wziąć pod czujność opłaty połączone z częściowym choć jej ogrzaniem. W przeciwstawnym wypadku można doprowadzić do wychłodzenia pomieszczenia znajdującego się tuż nad nią. W takim wypadku należności narastają o ok. 15%. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest budowa piwnicy w chwili, kiedy zakupi się działkę spadzistą.

Nie ma co obawiać się w takim przypadku wodami gruntowymi czy dużym przyćmieniem.

Projekty domów z piwnicą to doskonałe rozwiązanie dla malutkich działek, ponieważ wskutek niej zyskujemy terytorium do zagospodarowania np. na ogród. Analizując wszystkie za i przeciw wznoszenia piwnicy zdecydowanym walorem jest przestrzeń, którą możemy dzięki niej zyskać.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,