Czy budowa domu jest opłacalną inwestycją?

Decydując się na usamodzielnienie i niezależność, jednym z atrakcyjnych rozwiązań, nad którym warto się zastanowić może być budowa własnego domu. Koszty, w zależności od lokalizacji, mogą być mniejsze, niż wykończony pod klucz dom na sprzedaż lub kupno nowego mieszkania od dewelopera w samym centrum dużego miasta.

Bardzo trudnym zadaniem wydaje się wyliczenie całkowitych kosztów budowy domu. Sprawę utrudnia fakt, że na realizację inwestycji wpływ ma wiele zmiennych – można jednak zlecić ją odpowiednim fachowcom w tej dziedzinie czy przeszkolić się samodzielnie (nieruchomosciapeks.pl/)

domy pasywne

Autor: www.schueco.pl

Nie bierzemy pod uwagę też oczywiście ceny kupna terenu pod budowę, ponieważ w tej kwestii ceny uzależnione są od miejsca, które nas interesuje.

Koszty można zaliczyć do jednej z czterech najważniejszych grup. Pierwsza to stan zerowy, w skład którego wchodzą wszystkie roboty ziemne, fundamenty budynku, ściany zlokalizowane w podziemiu, a także stropy pod poziomem gruntu oraz schody (zobacz domański schody) i elementy izolacyjne. Druga grupa to stan surowy otwarty, na który składają się ściany nośne, stropy, wszelkie schody i podesty, ściany działowe , a także szkielet dachu wraz z podłożem i pokryciem. W skład trzeciej grupy – stanu surowego zamkniętego – wchodzą stolarki okienne oraz drzwiowe. Czwartym, najdroższym elementem budowy domu są czynności związane z wykończeniem domu. Będą to wszelkiego rodzaju instalacje, tynki, posadzki i wykładziny oraz inne tego typu elementy..

Trzeba jednak pamiętać, że biorąc pod uwagę gotowe domy na sprzedaż, część z tych kosztów poniesiemy sami (chyba, że wybierzemy opcję „pod klucz”, która oczywiście będzie droższa).

Dużym uproszczeniem są gotowe projekty domów, które najczęściej uwzględniają koszty budowy. Dzięki temu można się, mniej więcej, zorientować, ile będzie kosztowała budowa naszego domu. Warto zwrócić uwagę na gotowe projekty między innymi właśnie z tego powodu. Średnia cena zakupu gotowego projektu wynosi ok. 2000 zł. Są to jednak pieniądze prawidłowo zainwestowane, ponieważ pozwalają nam na wybranie takiego projektu, który będzie przedstawiał nasz, wymarzony dom.

Jako że sumy wydawane na budowę domu są jednymi z najdroższych, jakie musimy ponieść w naszym życiu, warto się tym zainteresować, aby zdecydować się na taki dom, który będzie nas cieszył. Często jest tak, że mamy „w głowie” dany szkic, ale nie potrafimy architektowi go wytłumaczyć. W takiej sytuacji przeglądanie gotowych szkiców domu może nam pomóc. I jednocześnie pozwoli zachować dużą ilość gotówki, którą trzeba by zainwestować w opłacenie indywidualnego projektu.

Niezależnie od tego, jakim budżetem na budowę domu dysponujemy, musimy brać pod uwagę minusy, z których często najbardziej istotnym jest umiejscowienie budowy.

Przejdź na nową witrynę i dowiedz się tu (https://www.cosmohomes.es/noticia/nieruchomoci-alicante/7500/) dużo o zbliżonej dyscyplinie. Pod tym linkiem oczekuje na Ciebie niemało wątków.

Nie da się ukryć, że aby mieszkać w wygodnym miejscu często trzeba jednak wybrać tańszą, gotową ofertę od dewelopera, który nabywając większy grunt ma okazję zmniejszenia kosztów jednostkowych. Trzeba też pamiętać o wygodzie jaką umożliwia wykonanie wszelkich prac i załatwienie niezbędnych formalności, związanych z budową domu przez dewelopera. Pozostaje więc przeanalizować wszystkie korzyści i konsekwencje i zdecydować się na odpowiadające nam rozwiązanie.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,