Jak można wykorzystywać rozmaite odmiany szkła w wykończeniach domów i mieszkań.

szkło stało się bardzo powszechnie stosowanym materiałem budowlanym i wykończeniowym. O ile większości z nas kojarzyć się przede wszystkim będzie z szybami w drzwiach pokojowych oraz oknach, to jego zastosowanie będzie znacznie większe.
Całkowicie inny będzie również typ szkła wykorzystywanego w tych zastosowaniach.

Niektóre osoby mają obawy jeśli chodzi o bezpieczeństwo i wytrzymałość używanego jako wykończeniowy materiał szkła, lecz współczesne technologie produkcji powodują, że bardzo dobrze daje sobie ono radę. Na przykład szklane tafle używane na balustrady podlegają specjalnemu hartowaniu, dzięki czemu ich wytrzymałość mechaniczna jest naprawdę duża. Oprócz tego można je jeszcze sklejać, w takiej metodzie między dwie cieńsze tafle szklane daje się warstwę przezroczystego tworzywa. W przypadku tej odmiany szkła nawet bardziej poważne uszkodzenia mechaniczne spowodują jego pęknięcie, ale całość z pewnością wytrzyma. Kolejną ważną rzeczą jest także to, że szkło hartowane po uszkodzeniu nie pozostawia ostrych krawędzi.
Rozmiar

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Szkło hartowane znalazło naprawdę dużo zastosowań w wielu mieszkaniach i domach, a szczególną popularnością cieszą się we Wrocławiu, chociaż w dalszym ciągu przez uważane przez wielu za materiał dość ekskluzywny. Bardzo często wykonuje się z niego wspomniane już balustrady do schodów, takie konstrukcje nie tylko są w pełni bezpieczne, lecz również bardzo ładnie wyglądają. Tafle hartowanego szkła stosowane są także jako drzwi wewnętrzne, blaty stolików czy nawet kabiny prysznicowe na wymiar-(kabiny prysznicowe na wymiar).

Chcesz zbadać odmienny punkt widzenia na rozważany w tym wpisie problem? Kliknij więc tu i sprawdź więcej treści na ten temat (https://ulpa.com.pl/odkurzacze-profesjonalne/).

W każdej tej sytuacji zastosowany typ szkła gwarantuje odpowiedni poziom wytrzymałości i całkowite bezpieczeństwo przy rozbiciu.

plac zabaw i przedszkole

Autor: Frogn kommune
Źródło: http://www.flickr.com
styl

Autor: Eric C. Späte
Źródło: http://www.flickr.com
Hartowane szkło ma jednak taką właściwość, że rozpada się na drobniutkie części bez ostrych brzegów, jakie mogłyby spowodować zranienie. Coraz większą popularnością szkło cieszy się również wśród osób które urządzają swoje łazienki i kuchnie.

W ostatnich latach bardzo dużą popularność zyskuje bowiem szkło typu lacobel-(da-bud). Jego najważniejszą zaletą jest to, że z jednej strony tafli jest naniesiony jakiś kolor czy rysunek, dzięki temu dając bardzo ciekawe efekty wizualne.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,