Wynająć czy kupi?

Niewątpliwie każdy zauważa jak szeroko rozbudowany jest handel developerski i jak w dalszym ciągu się rozrasta. W miastach zaczyna powoli brakować lokalizacji na następne, współczesne inwestycje. Wszędzie osiedla domków bliźniaczych, blokowiska, odgrodzone apartamenty w dokładnie pilnowanej zonie.

Kupno czy wynajem mieszkania?

Autor: Dekoral.pl
Źródło: Dekoral.pl

Niedługo nawet niewielki, zalesiony fragment ziemi zostanie przykryty zabudową, a przecież dla mieszkańców znacznych miast, którzy nie mogą sobie pozwolić na wypady poza miasto, istotne są miejsca gdzie mogą z własną rodziną czy przyjaciółmi pójść na przechadzkę i chociaż przez chwilę odciąć się od hałasu miasta. Niestety inwestorzy nie zwracają uwagi na takie zwyczajne sprawy, dla nich liczy się w szczególności zysk.

Interesujący jest jednak szczegół, że takie projekty inwestycyjne pomimo zastoju rynku są korzystne. Znaczną liczbę rodzin po prostu nie stać na zakup nowo powstałych mieszkań i dla nich najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest jego wynajem, dlatego często mamy do czynienia się z bezludnymi, nie do końca zamieszkałymi nowo wybudowanymi blokowiskami. Ludzi nie tylko zniechęca koszt, ale także wielokrotnie niesolidne wykonanie, nieobecność indywidualnego miejsca parkingowego a także nienaturalnie miniaturowy balkon (zobacz również balkony stalowe) lub nawet jego brak. Osoby, które decydują się na tak wieloletnią inwestycje (nadzór inwestorski) za tak dużą gotówkę chciałyby aby ich przyszłe miejsce zamieszkania było idealne. Planując jego kupno warto zastanowić się jednak czy nie korzystniej zainwestować w działkę i budowę wolno stojącego domku gospodarczego.

Dom czy mieszkanie w bloku?

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

Coraz częściej rodziny podejmują decyzje o życiu poza granicami miasta, w ciszy i spokoju, a pomimo pracy w samym sercu miasta, mając do dyspozycji własny samochód w szybkim tempie i prosty sposób można do niej dojechać. Jest mnóstwo zalet w posiadaniu własnego domu. Brak sąsiadów za ścianą, pokaźny metraż, możliwość posiadania przeróżnych zwierząt, a w szczególności osobisty ogród, o którym możemy wyłącznie pomarzyć, mieszkając w blokowiskach. Swój własny zielony teren, możemy zaaranżować w dowolny sposób, klasycznie lub z fantazją.

Przy aranżacji ogrodu warto przeanalizować możliwość realizacji wielu interesujących rozwiązać. Własna altanka ze strefą na ognisko, zabarwiona na brązowy kolor i ozdobiona dookoła barwną taśmą led, zapewni niebanalny wygląd, a tym samym funkcjonalność. Niewielki skalniak, nieopodal spora huśtawka i małe oczko wodne, w którym pływać będą różnorodne kolorowe gatunki ryb, to kolejny zbiór elementów, które spowodują pozytywna zawiść w oczach najbliższych sąsiadów. Należy mieć na uwadze również ogrodowe światło ledowe, które niewątpliwie rozjaśni ścieżkę w długie, letnie wieczory w kręgu przyjaciół.

Dostępnych jest dużo możliwości, które urzeczywistnić można dzięki szerokiemu asortymentowi sklepów ze sprzętem specjalistyczny, w tym przypadku hamować nas może wyłącznie nasza wyobraźnia i nakłady pieniężne.