Najważniejsze możliwości oraz parametry trudnościeralnych blach typu hardox, ich wykorzystanie w przemyśle.

Nowoczesny przemysł wydobywczy, górniczy i drogowy wymaga solidnych narzędzi oraz maszyn. Jednym z ważniejszych parametrów przy tego typu maszynach jest odporność na ścieranie, pracują one bowiem cały czas w bezpośredniej styczności ze żwirem, piaskiem czy kamieniami.

Arkusz blachy

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli pracujące elementy zbyt szybko ulegałyby uszkodzeniu lub zużyciu przy ciężkich warunkach pracy, to koszt użytkowania maszyny byłby dość wysoki i w pewnym momencie mało opłacalny, gdyż poza samymi wydatkami związanymi z naprawą danego elementu dochodziłaby strata wiążąca się z przestojami, a te przeważnie mają wpływ na efektywność załogi.

Z tego też powodu projektanci cały czas poszukują coraz to nowych materiałów, coraz bardziej odpornych na czynniki mechaniczne, możliwych do wykorzystania w budowlanym czy górniczym sprzęcie. Jedną z ostatnio wymyślonych nowości, która zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród producentów sprzętu, są stale trudnościeralne hardox, przez swoją wytrzymałość bardzo dobrze nadające się wszędzie tam, gdzie niezbędna jest wysoka wytrzymałość.

Stale hardox zostały wymyślone w wyniku wieloletnich badań i eksperymentów metalurgicznych. Możesz to sprawdzić – blachy, które trudno zetrzeć. Doskonale łączą dwie mogłoby się wydawać przeciwne cechy czyli wytrzymałość i twardość. Z reguły jeśli coś jest bardzo twarde, to równocześnie jest kruche i mało odporne na uderzenia, wstrząsy czy zginanie, a jeśli materiał ma tego typu cechy, to będzie jednak dość miękki

.

Przez odpowiednie procesy podczas wytwarzania stale hardox bardzo dobrze łączą w sobie oba te elementy, dając tym samym idealny element konstrukcyjny dla wszystkich urządzeń pracujących w ciężkich warunkach.

Nie masz pewności, jeśli chodzi o to zagadnienie? To odszukaj więcej tutaj (http://www.artimbo.pl/ploty-tivoli,g52.html), a na pewno zgłębisz więcej danych na ten temat.

Projektanci takich urządzeń bardzo to doceniają, tak samo jak klienci, którzy tym sposobem wydają dużo mniej na kosztowne naprawy, a tym samym zwiększa się ich wydajność pracy. Elementy zrobione przykładowo z odmiany hardox 600 potrafią działać kilka razy dłużej, niż analogiczne podzespoły wykonane ze zwykłych gatunków stali.

Napisaliśmy dla Ciebie bardzo interesujące posty. Trzeba wybrać adres tego serwisu (http://www.artimbo.pl/panele-ogrodzeniowe). Jeżeli będziesz miał jakieś wątpliwości, to szybko na nie odpowiemy.

Tak więc nawet pomimo wyższych początkowych kosztów zakupu inwestycja tego typu z pewnością bardziej się będzie opłacać każdej firmie potrzebującej solidnego sprzętu.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,