Typy bram do garażu – w jaki sposób dobrać najlepszą?

Podczas budowy mieszkania nie należy zapominać pomieszczenia, w którym będziemy parkować. Odpowiednio wczesne zaprojektowanie garażu, pozwoli nam uniknąć niechcianych sytuacji, jakimi będzie np. nieszablonowy wymiar bramy do garażu, który niestety wiąże się z nadprogramowymi kosztami. Jeśli już w czasie projektowania budynku mieszkalnego zajmiemy się tym, przyniesie nam to prawdziwy spokój.

brama

Autor: Normstahl
Źródło: www.normstahl.pl
Jednakże wybór najlepszej bramy trzeba przemyśleć. Sprzedawane są różne typy i bardzo dobrze jest wiedzieć, której potrzebujemy. Przyjrzyjmy się 4 typy, bramy garażowe uchylne, rozwieralne, segmentowe oraz rolowane – budowa garażu).
Jeżeli posiadamy duży podjazd, prawidłowym rozwiązaniem są bramy garażowe uchylne. Przede wszystkim są one bardzo popularne i ich kupno nie sprawi żadnego problemu. Zazwyczaj szerokość takich bram wynosi 3 metry. Bramy garażowe uchylne są „ukrywane” pod sufitem. Mocowane są równoważnie na sprężynach. Najczęściej są niegłośne. Bramy skrzydłowe zwane rozwieralnymi, to najłatwiejszy typ. Jest podobna do zwykłych dwuskrzydłowych drzwi.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany artykuł, wejdź też na tego typu odnośnik, ponieważ znajdziesz w tym miejscu inny tego typu świetny serwis (https://domymax.pl/) – on także jest godny uwagi.

Roztwiera się na boki. Dlatego też potrzebne jest miejsce, aby części drzwi otwierać bezproblemowo. Jest to bardzo klasyczny typ bramy garażowej, mniej często wybierany współcześnie. Bramy segmentowe nazywane sekcyjnymi mają skrzydła, które wsuwają się wzdłuż ściany w boku lub pod sufitem. Są złożone z kilku fragmentów połączonych zawiasami.

garaż

Autor: Kool Cats Photography over 3 Million Views
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to idealne rozstrzygnięcie w wypadku małego podjazdu lub braku dużej ilości miejsca przed bramą. Zaś bramy do garażu rolowane zwane żaluzjowymi, otwierają się tak samo jak żaluzje. Posiadają napęd elektryczny.
Typ bramy garażowej musimy wybierać nie tylko podpierając się własnym gustem, lecz także powinniśmy zainteresować się funkcjonalnością na powierzchni, w której mają działać. Bardzo istotny jest wjazd. Jeżeli jest niewielki musimy zrezygnować z typu jakim są bramy garażowe uchylne czy bramy rozwieralne (tutaj pełna oferta). Nie nadają się one na małe powierzchnie. Gdy miejsca jest niedużo należy przemyśleć kupno bramy garażowej segmentowej albo bramy rolowanej. Duży obszar naokoło domu pozwala nam na wybór i nie jesteśmy zmuszeni opierać się jedynie na funkcjonalności. Wtedy wszelkie dobory zależą od projektu i mamy w tym całkowitą dowolność.