Gromadzenie plastikowych nakrętek pod lupą

Plastikowe korki z butelek po napitkach i wyrobach chemicznych zbierane są w rozlicznych miejscach: szkołach, na stacjach benzynowych, a nawet w ministerstwach.
Inicjatywę gromadzenia nakrętek wprowadzili w życie studenci z Krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego.

landszaft - czas

Autor: Matacz
Źródło: http://www.flickr.com
To paru młodych osób wymyśliło dobroczynną kwestę. Pieniążki z akcji miały zostać poświęcone na wsparcie dla znajomego. Akcja ta się powiodła, a inicjatywa prędko doczekała się kontynuacji. I w ten sposób nakrętkowe szaleństwo ogarnęło prawie całą Polskę. Dziś pomysłodawcy całej idei są koordynatorami takich przedsięwzięć i prowadzą oficjalny serwis akcji. Co się dzieje z nazbieranymi korkami? Organizacje zajmujące się zbiórką plastykowych korków sprzedają je potem do skupów lub wprost do firm trudniących się przetwarzaniem ich. Przychód ze sprzedaży plastikowych nakrętek najczęściej bywa przeznaczany na kurację bądź nabycie przykładowo elektrycznych wózków inwalidzkich. A taki kosztuje zazwyczaj paręnaście tysięcy złotych. W skupie za tonę plastikowych nakrętek możemy otrzymać do siedmiuset zł.

Ta wskazówka ze strony (http://www.cermag.com.pl/) zapewni Ci to, że odnajdziesz dużo niezwykle ciekawych informacji – to trochę innego rodzaju punkt widzenia na taką problematykę.

Ażeby nazbierać na wózek inwalidzki, trzeba więc nagromadzić nawet 40 ton plastiku, a więc aż około szesnasty milionów sztuk.

awarie

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Chociaż dzięki akcjom tego typu zyskują niepełnosprawni a także środowisko – nastręcza to jednakże gigantycznego nakładu pracy, zaś efekty nie zawsze są do owych działań adekwatne.

Na cele dobroczynne zbierać można nie tylko nakrętki, lecz także stare tonery jak też pojemniki po tuszu do drukarek czy też zużyte komórki. Jednakże społecznicy przestrzegają, by za każdym razem sprawdzić organizatora a także cel zbiórki.https://aleklima.pl/artykuly/klimatyzacja-do-serwerowni (https://aleklima.pl/artykuly/klimatyzacja-do-serwerowni)Co jakiś okres pojawiają się bowiem informacje o fałszywych działaniach.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,