Przydomowa instalacja gazowa interesującą alternatywą dla metanu

Niestety nie każdy z nas może korzystać z dobrodziejstw infrastruktury gazu postawionej przez samorząd.

Częstokroć występuje taki stan we wsiach leżących w górach, gdzie wybudowanie ogólnej sieci gazowej kontrola szczelności instalacji gazowej jest za drogie z uwagi na niewygodne ukształtowanie obszaru lub nie za ogromną wielkość abonentów sieci by mogło być to zadowalające dla firmy która ma umowę na wysyłkę gminie paliwa w postaci gazowej.

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu

Mamy wówczas parę innych opcji dostarczenia gazu do swego mieszkania. Pierwsza z nich to kupno zbiornika LPG, podłączenie zasobnika do piecyka po czym osobista zmiana go po określonym czasie na nowy zbiornik z LPG. Jest to opłacalne wyjście gdy propan w naszym gospodarstwie domowym wykorzystujemy do gotowania, jednakże grzejemy dom w inny sposób. Jeżeli tymczasem zadecydujemy, że będziemy nagrzewać swe mieszkanko a także zarazem kucharzyć z pomocą LPG, bardziej ekonomiczne jest wybudowanie przydomowej instalacji gazowej. Owa maszyneria to układ zbiorników LPG, kanałów dostarczających propan do domu bądź grupy budynków. Mamy do przemyślenia dwa odmienne rodzaje systemów. Więcej na ten temat – zbiornik na gaz propan butan.

nagrzewnice gazowe

Źródło: www.klimatop.pl
Pierwsza opcja to zbiornik LPG wolno stojący, drugą z kolei możliwością jest zasobnik ukryty pod gruntem. Wybór bezapelacyjnie należy do użytkownika. W moim przekonaniu zakopane zbiorniki LPG są wygodniejsze i dzięki czemu bardziej praktyczne choć początkowo nakładów przy stawianiu jest sporzej. Potrzeba przykładowo wykopać akuratnie duży wykop by dało się zgodnie z wymogami prawa postawić zbiornik LPG. Dół według wymogów bezpieczeństwa winien być długi na 4 metry, mieć trzy metry szerokości, głęboki na 2,5 m.

Wejdź na ten odsyłacz oraz zobacz więcej dokładniejszych wiadomości dotyczących podnoszonego tu artykułu. Z pewnością jest on niezwykle emocjonujący.

Zbiorniki LPG budowane są na murowanym postumencie o wielkości dwa na półtora m, o grubości 25 centymetrów. Zbiornik LPG jest do podstawy wmurowany betonem a dodatkowo zabezpieczony stalowymi kotwiczkami.

Pojemnik należy zasypywać w pierwszej warstewce z dużą ostrożnością piaskiem tak ażeby nie uszkodzić warstewki antykorozyjnej. Owa instalacja LPG wymaga od użytkownika zameldowania zamierzenia budowy w urzędzie powiatowym i złożenia podania o przyzwolenie na budowę instalacji gazowej. Do wniosku należy dołączyć mapę sytuacyjną z oznakowaniem odległości od budynków, z oznaczeniem stref bezpieczeństwa, szacowanych od górnej krawędzi zbiornika LPG (poczytaj). Zanim włączymy instalację potrzebne będzie przyjęcie technologiczne instalacji gazowej przez upełnomocnioną osobę (z reguły pracownika dostawcy gazu).

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,