Jak pomalować salon, kuchnię, łazienkę?

Mnóstwo osób osobiście wykonuje prace remontowe. Podpowiadamy więc, w jaki sposób pomalować salon, kuchnię czy też inne pomieszczenia w domu.
Przede wszystkim wybierz dobrą porę na roboty malarskie.

podłoga drewniana

Autor: DLH Poland
Źródło: DLH Poland

Najbardziej korzystna temperatura dla takich robót to 10-20oC. Istotne jest też, aby nie było zbyt sucho. Im zimniej, tym większa wilgoć powietrza. Na takie prace zatem idealne będą jesień oraz wiosna. Jeśli musisz pomalować domek zimową porą, kilka godzin przed robotą zakręć kaloryfery a także przewietrz mieszkanie. Za to w trakcie schnięcia farby nie rób przewiewów. Mimo pozorów letni urlop przeznaczony na pomalowanie mieszkania to nie jest idealne rozwiązanie. W czasie upałów farba (zobacz: farba renowacyjna) nadzwyczaj prędko schnie.
Zabezpiecz wnętrza przed zaczęciem malowania sufitu i ścian. Potrzebna ci będzie folia malarska. Po usunięciu sprzętów posadzkę trzeba przykryć właśnie wytrzymałą folią malarską. Następnie folię przymocowuje się przy pomocy taśmy malarskiej do listew przypodłogowych. Im płachty są ogromniejsze, tym lepiej – jeśli uda się jedną folią przykryć cały pokój jak też postawione na środku sprzęty, obejdzie się bez połączeń. Będzie łatwiej posprzątać po malowaniu. Większość elementów wyposażenia a także dekoracji dużo prościej odkręcić, zdjąć czy też zabezpieczyć przed malowaniem, niż usunąć z nich później plamy farby.

Z tej przyczyny usuń ze ścian, co tylko się uda, zaś listewki, framugi, włączniki bądź wsporniki, na jakich wisiały szafki, oklej malarską taśmą. Dobór taśmy nie pozostanie bez znaczenia. Fachowcy radzą, żeby na niej nie szczędzić, dlatego że najtańsze są słabe a także szybko się odklejają.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,