Podjazd, taras jak też ścieżki – którą kostkę brukową wybrać do ogrodu

Największą wziętością cieszy się obecnie kostka betonowa. Osiągalna w astronomicznej liczbie kolorów oraz kształtów, umożliwia bezproblemowe dopasowanie jej do elewacji lub ogrodzenia. Do wyboru są również bruk klinkierowy, kamienny i drewniany, różnego typu płyty, beton wylewany. Ścieżki ogrodowe, taras ziemny, a nawet drogę dojazdową można wyłożyć brukiem betonowym, kamiennym i klinkierowym. To solidne oraz zazwyczaj stosowane materiały nawierzchniowe.

Kostka Modena granito nero

Autor: Libet
Źródło: Libet

Pamiętajmy jednak, aby w miejscach, po których będą przesuwać się samochody, ułożyć grubsze fragmenty. Na szlaki piesze starczy kostka z betonu albo z kamienia o grubości 4 cm lub 4,5 cm bruk klinkierowy. Osiągalna na rynku kostka z drewna nie znosi z kolei dużych obciążeń, ale można nią wzmacniać dróżki. Betonowa kostka postarzana Libet Decco cieszy się aktualnie dużym powodzeniem, dzięki temu iż ma naturalny wygląd. Oprócz zwyczajnego bruku betonowego – o typowych kształtach i odcieniach – dostępna jest kostka o uszlachetnionej nawierzchni, jaka nieźle imituje kamień a także drewno (wśród roślin najkorzystniej wyglądają naturalne materiały). Nowoczesne technologie pozwalają swobodnie kształtować a także barwić bruk i stosować rozmaite sposoby obróbki jego wierzchniej powłoki. Liczne kolekcje bruku oferowane przez firmę Libet zawierają fragmenty zróżnicowanych rozmiarów, które po ułożeniu dają bardzo naturalny efekt.

Zaprezentowana sugestia jest dla Ciebie przydatna? W takim razie sprawdź dodatkowo inne podobne artykuły i zobacz więcej wskazówek tutaj (https://www.termofol.pl/).

Warta adnotacji jest także tak zwana kostka ekologiczna – z otworami dystansowymi, dzięki jakim w nawierzchni zostają przeloty (wolne powierzchnie można napełnić kruszywem czy ziemią po czym zasiać trawę). Atutem takiej nawierzchni jest głównie to, że przepuszcza deszczówkę do gruntu. Użycie znajduje zazwyczaj na podjazdach (nie zaś na ścieżkach), bo mniej wygodnie się po niej chodzi.

Wspomnienie lata, ogrzewa chłodne zimowe wieczory

Autor: Libet
Źródło: Libet

Co lepiej się sprawdzi – kamień (zobacz kamień do wiertarki) czy klinkier? Oba surowce cechuje ogromna solidność i stały odcień. Bruk klinkierowy produkuje się z gliny a także piasku poprzez wypalanie w bardzo wysokiej temperaturze – dzięki temu jest to ogromnie solidny surowiec – nienasiąkliwy, odporny na szlifowanie, działanie substancji chemicznych, blaknięcie. Bruk kamienny z kolei zawsze ma elegancki wygląd. Jego kształt jest nieregularny, powierzchnia może być piaskowana, łamana bądź szlifowana.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,