Home

Ceny mieszkań we Wrocławiu - właściwy moment na inwestycję?

W ciągu ostatnich miesięcy doświadczyliśmy spadków cen we Wrocławiu. Przez dwanaście miesięcy ich wartości zminimalizowały się o przeciętnie 3%. Czy jest to bowiem wróżba dla inwestorów, aby własny kapitał zanurzyli w posiadłościach? Dlaczego ich wartości są tak nieunormowane?

kliknij w link
Wszyscy perfekcyjnie wiedzą czym charakteryzuje się Wrocław - wszędobylskie Krasnale, ładne Stare Miasto, zniewalający spacer nad Odrą. W tej miejscowości można zarówno porządnie odprężyć się jak i pysznie zjeść czy wybawić się. Mnóstwo knajpek czy pubów ośmiela turystę lub tubylca do odwiedzania ich . Na nieszczęście, wartości posiadłości są kosmiczne. Wrocław to po Warszawie i Krakowie jedno z najdroższych mieścin odnośnie do cen nieruchomości.Za metr kwadratowy na Bielanach Wrocławskich, czyli najlepszej dzielnicy miasta, zapłacimy zwykle 6 tysięcy złotych. Najtańsza cena za metr kwadratowy wypada na ulicy Robotniczej i Legnickiej, tam albowiem zapłacimy mniej więcej 4 tysięcy złotych za metr kwadratowy, z czego wynika, że mieszkanie o o mierze sześćdziesięciu metrów kwadratowych wymagać od nas będzie około 240000 zł zapłaty. Elementami ,które decydują o cenach, jakie płacimy za mieszkanie we Wrocławiu są czynniki gospodarcze jak na przykład migracja do większych miast ze wsi, oprocentowanie kredytów mieszkaniowych, zarobki ludzi (bo im więcej funduszy posiadamy, tym więcej możemy zapłacić za posiadłość).

Zdołałoby się wydawać, iż elementy demograficzne nie mają wpływu na wielkości jakie uiszczane są za miejsca zamieszkania, a jednak to nie prawda. Model rodziny wielodzietnej praktycznie przepadł, rośnie ilość rozwodów, emigrantów. Nie wszyscy pomimo tego kupują
mieszkania we Wrocławiu
Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com
nieruchomości po to, aby w nich żyć. Obywatele decydują się na nowe i starsze mieszkania aby wynająć je. W szeregu przypadków wiąże się to także z pobraniem kredytu. Obrót posiadłościami jest bardzo skomplikowany, wiąże się z opłacaniem podatków, pośrednika czy notariusza (v). Jeśli koszta wynajmu będą za wysokie, prędzej czy później każdy zdecyduje się na kupno mieszkania, gdyż dzierżawienie go przez dłuższy okres zwyczajnie nie będzie mu się opłacać.

Mieszkanie z rynku wtórnego nie będzie się w niedługim czasie cieszyło popularnością jak dotychczas. Całość za pomocą dofinansowań dla młodych kupujących pierwotne lokum na rynku pierwotnym, od dewelopera. W związku z tym wolno spodziewać się, iż pojawią się stopniowe spadki cen za mieszkania we Wrocławiu, pokrewnie w pozostałych miastach, przykładowo Krakowie czy Poznaniu.