Grzejniki łazienkowe – jakie wybrać?

Po remoncie łazienki potrzebny jest ostatni szlif i dodatki. Wydaje się, że problemem jest wybór płytek, lustra lub umywalki, ale czy nie zapomnieliśmy o kaloryferze? Jak dobrać grzejnik łazienkowy, gdzie go szukać i czym się powinien się wyróżniać?

grzejnik elektryczny

Autor: Zehnder
Źródło: Zehnder

Tak samo jak grzejniki pokojowe, kaloryfery instalowane w łazience są w różnorakich odmianach i kształtach. W odróżnieniu od tradycyjnych kaloryferów opierają się na wielu – nowoczesnych – systemach. Czy jest sens, by wybrać zupełnie inne grzejniki?

Grzejniki wodne
Kaloryfery tego typu mogą śmiało zastąpić typowe grzejniki elektryczne łazienkowe i w ten sam sposób montuje się je do systemu ogrzewania.

Nie ociągaj się – kliknij stronę (http://www.bsinspekcja.pl/przylacza-kanalizacyjne/) i raduj się zawartymi tam kolejnymi artykułami. Zapewne rozszerzą one Twoją wiedzę na powyższy temat.

Zasada działania jest wyjątkowo prosta – woda przepływając przez kaloryfer, przekazuje energię na zewnątrz, ogrzewając nam łazienkę. Grzejniki wodne mogą mieć poważną wadę. Mogą działać jedynie w czasie zimy, stąd też, nie mamy możliwości podgrzać łazienki w dowolnym czasie.

Grzejniki na wodę i prąd
Jeśli chodzi o grzejniki wodno-elektryczne instalacja wygląda podobnie. Rozbieżność tkwi w sposobie ogrzewania wody. W jednym z kolektorów wbudowana jest dodatkowo grzałka zasilana prądem. Ma ona pomóc w ogrzewaniu łazienki niezależnie od sezonu grzewczego. Dobierając taką grzałkę później, warto wiedzieć, aby jej moc była mniejsza od całego kaloryfera przynajmniej o 100–150 W.

łazienki, umywalki, wanny
Grzejniki elektryczne
Kaloryfery elektryczne mają dosyć małą moc i nie nadają się niestety do ogrzewania pomieszczenia.

Jeżeli objaśniana problematyka jest dla Ciebie użyteczna, sprawdź ponadto więcej szczegółów altany ogrodowe tu – te informacje również nie mogą pozostać niezauważone.

Dlatego też często używane są jako suszarki lub urządzenia do dogrzania np. garderoby. Ich montaż jest niezwykle prosty, podobnie zresztą jak obsługa. Da się powiesić je na ścianie i podłączyć do instalacji elektrycznej. Grzejniki elektryczne dostosowane są do obowiązujących standardów. W dodatku liczne z tych grzejników mają właściwy bezpiecznik, który wyłącza się prąd w razie konieczności. Więcej konkretnych modeli na www .

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,