Jakie schody wybrać, by najlepiej się prezentowały

Schody są niezwykle istotnym elementem konstrukcji każdego domu. Dzięki schodom można przejść na wyższy poziom lub na ganek, czy też zejść do piwnicy. Wyróżnia się bardzo wiele rodzajów schodów. Ich rodzaj zależny będzie od lokalizacji, w której się znajdują. Inaczej będą więc się prezentować schody wewnętrzne, a inaczej zewnętrzne, ponieważ jedne i drugie spełniają zróżnicowane zadania.

Schody drewniane marki ZLEM

Autor: www.zlem.pl
Źródło: www.zlem.pl

Schody przede wszystkim powinny spełniać wymogi funkcjonalne, a więc być wygodne, niezagrażające zdrowiu i praktyczne. Poza tym istnieje jednak też drugi aspekt. Schody które są częścią pomieszczenia, stanowią element jego wystroju. Powinny więc pasować do reszty wyposażenia, jak również do specyfiki i stylu wnętrza.

Zainteresowała Cię omawiana problematyka? Kliknij zatem tutaj oraz sprawdź więcej na stronie. Tamte materiały również Cię niezwykle zaciekawi.

Podobnie jak wszelkie inne elementy wykończenia i wystroju, schody także odzwierciedlać gust i smak właściciela czy mieszkańców.

Typy schodów

Schody bywają zrobione z różnych tworzyw. Jeśli są to schody metalowe, najczęściej są zrobione z drewna. Jest ono bowiem na tyle uniwersalnym i różnorodnym materiałem, że z łatwością dopasuje się do każdego pomieszczenia i będzie właściwie spełniać swoje funkcje. Drewno różnicuje się ze względu na jego stopień twardości. Niektóre gatunki są ogromnie wytrzymałe i odporne, można więc mieć pewność, że wyroby będą służyć przez długie lata, zachowując poziom bezpieczeństwa. Schody spiralne na zewnątrz natomiast w większości przypadków są z betonu. zazwyczaj prowadzą na ganek. Schody można także podzielić ze względu na kształt. W niektórych pomieszczeniach spotyka się schody kręcone. Czasami wymusza to kształt wnętrza, jednak zazwyczaj wybierane są ze względu na wygląd estetyczne. Schody mogą mieć także formę litery U lub być ustawione równolegle.

Zakup schodów

schody zabiegowe

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska

Na rynku obecnie jest wielka liczba firm produkujących schody. Oferują oni gotowe towary lub wykonanie ich na wymiar. Pierwsze rozwiązanie jest z pewnością mniej kosztowne, drugie z kolei umożliwia efektywniejsze rozplanowanie przestrzeni. W przypadku schodów na wymiar wszystko jest bowiem skrupulatnie zmierzone, a powstający projekt dokładnie dopasowany do danego wnętrza. Koszty są zróżnicowane. Przykładowo schody drewniane, coraz chętniej wybierane, wykonywane są w bardzo wielu punktach w Polsce.

Kategoria: Bez kategorii