Na jakie aspekty zwrócić uwagę kupując drzwi antywłamaniowe?

Włamania i rabunki dokonywane były od najdawniejszych czasów. Ich ofiarami padały bardzo często niezbyt wpływowe rodziny, które jednak miały własny dom czy mieszkanie. Bogaci ludzie najczęściej troszczą się o to, by ich dobra były jak najbardziej zabezpieczone. Tradycyjny dom można zabezpieczyć przed kradzieżą wieloma różnorodnymi metodami.

Powinno się pamiętać, że czasami najskuteczniejszym zabezpieczeniem antywłamaniowym jest uważny sąsiad, który błyskawicznie zadzwoni na policję gdy spostrzeże coś niepokojącego. Dobrym rozwiązaniem bywa również hodowanie agresywnej razy psa, który może odstraszyć ewentualnych włamywaczy. Istotne są jednak zabezpieczenia samego budynku. Wpisując w wyszukiwarkę internetową przykładowe hasło „drzwi antywłamaniowe Warszawa” można uzyskać informacje w kwestii zabezpieczeń w obrębie drzwi zewnętrznych i sposobu ich działania (przykład: ).

Drzwi wejściowe

Powszechnie stosowaną metodą zabezpieczania obiektów przed rabunkiem jest zastosowanie właściwego systemu alarmowego. Tą metodą zabezpieczane są między innymi wszelkie miejsca jak na przykład banki czy kantory. Do dezaktywowania alarmu zwykle wymagana jest znajomość szyfru liczbowego. Aktualnie bardzo popularne są także alarmy samochodowe, które właściciel dezaktywuje z użyciem specjalnego urządzenia. Ponadto w miejscach i budynkach publicznych nagminnie stosowane są kamery, dzięki którym ewentualny złodziej będzie sfilmowany i jego znalezienie stanie się łatwiejsze. Czasami pozwala to także na przyłapanie go na gorącym uczynku. Monitoring wykorzystywany jest na przykład w większej części supermarketów.

Nagminnie używanym zabezpieczeniem są także drzwi o specjalnie wzmocnionej budowie (). Takie drzwi wykorzystuje się zazwyczaj na zewnątrz. Zastosowano w nich części ze stali, których sforsowanie jest niemal niewykonalne. Oczywiście z poziomem zabezpieczeń związana jest cena produktu. Drzwi takie wyposażone są w specjalne trudne do uszkodzenia zamki, otwierane charakterystycznym kluczem. Na terenie kraju jest duża liczba producentów tego rodzaju drzwi. Wyszukując w Internecie hasło „drzwi Dre Warszawa” otrzymuje się wiele wyników na temat drzwi (sprawdź zawiasy nierdzewne) tej firmy, również tych antywłamaniowych.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , , , ,