Izolacja dachu wełną mineralną

Poprawne ocieplenie dachu a także ocieplenie mansardy ma równie wielkie znaczenie, jak należyta izolacja termiczna ścian. Poprzez byle jak ocieplony dach może uciekać 10-25 procent ciepła. Doradzamy, w jaki sposób wybierać surowiec do izolacji dachu.

Demonstrujemy, jakim sposobem kroczek po kroczku odpowiednio ocieplić poddasze użytkowe.
Poddasze jest wyjątkowo narażone na wszelakie niedoskonałości a także błędy w sztuce budowlanej. Wystarczy np. zastosowanie niepoprawnego układu warstw izolacyjnych, nieciągłość surowca ociepleniowego czy brak należytej paroizolacji, aby narazić mansardę na zawilgocenie, rozkwit pleśni oraz grzybów, a wreszcie gnicie elementów więźby.

Odkryj inne podobne bardzo użyteczne źródło informacji na opisywany temat – kliknij tu oraz przeczytaj więcej w serwisie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij prześledź tutaj. Stąd, by ustrzec się przed koniecznością drogiej wymiany ocieplenia poddasza, czy nawet fragmentów konstrukcji dachu, należałoby zadbać o ich dobre ocieplenie, zrealizowane najlepiej przez przeszkoloną ekipę montażową.

Wełna mineralna

Autor: thingermejig
Wybierając materiał do izolacji poddasza, należy pamiętać, że będzie on „wciskany” w przestrzenie między więźbą dachową. Z tego względu tak ważne jest upewnienie się, czy będzie on mógł je wszystkie skrupulatnie wypełnić, czy płyty Knauf Insulation będą dobrze oraz dokładnie do siebie przylegać a także czy uda się bez trudności dotrzeć do narożników oraz załamań- sprawdź to. Jeśli surowiec izolacyjny nie spełni tychże warunków, skuteczność zrealizowanego ocieplenia okaże się znacznie niższa. Każda nieszczelność w izolacji stanie się bowiem mostkiem cieplnym, przez jaki będzie uciekać ciepło. Podobne problemy wykonawcze przytrafiają się przy stosowaniu wiotkich mat albo płyt z twardych surowców. Twardą izolacją trudniej jest napełnić przestrzenie pomiędzy krokwiami jak też niełatwo docisnąć płyty do siebie, nie zostawiając nieszczelności.

Kiedy zainteresował Cię omawiany wątek, obejrzyj www (http://www.aner.com.pl/prod/katowniki) a z pewnością zdobędziesz więcej informacji na to ciekawe zagadnienie – nie czekaj tylko kliknij.

Jeżeli zatem najważniejszy jest dla nas rezultat w postaci energooszczędnego poddasza, lepiej wyselekcjonować do jego ocieplania materiał nie rozwarstwiający się, jednak sprężysty, jaki dokładnie napełni wszystkie wolne przestrzenie a także sprawi, że płyty będą szczelnie przylegały do siebie, zachowają swój kształt oraz wymiary przez lata.

Inwestując w należyte ocieplenie poddasza, dobrze jest dobrać nie tylko sprawdzony produkt Knauf Insulation, ale też grubą warstwę izolacji. Zalecana grubość ocieplenia poddasza energooszczędnego to 25–30 cm.

Za najlepsze wyjście do ocieplania poddaszy uznaje się aktualnie dwuwarstwowe ocieplenie z wełny mineralnej. Ocieplając w tenże sposób, uzyskamy nadzwyczaj energooszczędne poddasze, efektywnie ochronione przed szkodliwymi mostkami cieplnymi.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,