Jak w prawidłowy sposób dobrać gatunek tynku w przypadku przeprowadzania remontu XVIII-wiecznego mieszkania

Mieszkanie w zabytkowym mieszkaniu połączone bywa z różnorakimi niedogodnościami. Wilgoć na murach, niechciani mieszkańcy, czyli myszy wyłażące spod podłogi lub sufitu, przeciekający dach i odpadający tynk. W przypadku tego wymienionego na końcu listy elementu sprawa bywa bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać.

Mury wykonane z piaskowca pochłaniającego wodę wymagają fachowego traktowania. Kto nie odkrył w pełni tajemnic przeprowadzania remontów starych mieszkań, nie powinien chwytać za wiertarkę. Taka osoba działając bez momentu zastanowienia, nakręci na mury regipsy, co w niedługim czasie zaowocuje ich zgniciem. Nie po próżnicy stare rodzime przysłowie przestrzega: jak się śpieszy, to się Belzebub cieszy. Zamiast stawiać na mimowolne sposoby wyjścia z takich sytuacji, lepiej będzie zastanowić się nad wykorzystaniem najlepszego tynku. Jego różnorodność nie pozostawia nic do życzenia, więc i w tym przypadku lepiej nie przedsiębrać pochopnych decyzji.
ściana

Autor: Keith Kissel
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór tynku bywa uzależniony od miejsca jego umieszczenia. Na ściany zewnętrzne niezastąpiony będzie taki, który zniesie bez szwanku działanie niekorzystnych warunków pogodowych: gorących promieni słonecznych, trzaskającego mrozu, porywistego wiatru i solidnego deszczu z gradem. Z kolei do wnętrza wykorzystamy tynk o zupełnie różnym składzie. Tutaj stan aury nie posiada już znaczenia, ale ważne są inne kryteria.

Zaintrygował Cię nasz tekst? Należy wejść w podany link i można zobaczyć tu inne nasze posty. Myślimy, że również Ci się spodobają.

Trzeba wziąć pod uwagę to, czy po tynkowaniu na ściany położymy kafelki, nałożymy tapetę, czy pomalujemy salon w najmodniejszy odcień tego sezonu.

W przypadku remontu wiekowych domów najwłaściwszy będzie tynk renowacyjny. Specjalnie zmodyfikowana formuła sprawi, że mury będą mogły oddychać, a efekty rewitalizacji będą zauważalne przez wiele lat. Najmniej właściwy będzie tynk gipsowy, który pochłania wodę jak gąbka i bardzo szybko w kuchni pojawią się mokre wykwity za półkami.

Jak przedstawiono, wybór tynku jest dość skomplikowany oraz wymaga tak wiedzy encyklopedycznej, jak i praktycznych umiejętności. Jeśli wykonujemy renowację na własną rękę, wtedy najlepiej jest rozpocząć swoje działania od przeglądania broszur wziętych ze sklepów z artykułami na budowę. Najprawdopodobniej okaże się, że zupełnie nie uświadamiamy sobie, jak wielkim asortymentem dysponują magazyny, a najlepszy do remontowanego mieszkania tynk renowacyjny nie będzie przez nas nawet spostrzeżony.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,