Obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu

Już dłuższy czas jesteśmy w stanie zauważyć niepokojącą sytuację na rynku pracy. Niestety, w chwili obecnej tylko wybrane regiony Polski mogą pochwalić się spadkiem bezrobocia. Mało optymistyczne wieści dochodzą z Żywca. Czy władze miasta za mało działają, aby ściągnąć do Żywca nowych inwestorów?

A może w Żywcu powinna powstać Specjalna Strefa Ekonomiczna, dzięki której w mieście pojawią się firmy będące w stanie zapewnić dodatkowe etaty? Zdania radnych są rozbieżne. Jedni mniemają, że same koszty przygotowania terenu są wysokie,| a co ważne nie dają gwarancji powodzenia. Odpowiedzią na to zagadnienie jest sąsiednia gmina, która mimo wielkich ambicji przekonała do siebie tylko jednego inwestora. Druga grupa ma inne spojrzenie.

Jeśli zastosowana w powyższym artykule narracja do Ciebie przemawia, to zobacz tu nawiertnica inne tego rodzaju posty – one dotyczą zbliżonej tematyki.

Są przekonani , iż strefa jest przyniesie wiele dobrego i jeżeli miasto nie podejmie ryzyka, nigdy nie przekona się czy to było właściwe posunięcie. Obowiązkiem jest pukać do każdych drzwi, aby walczyć z bezrobociem i to jest ich zasada.

Intryguje Cię ta problematyka? Kliknij ten link oraz sprawdź, jak podchodzi do tego zagadnienia inny autor w treści swego artykułu!

Zobacz oferty pracy inspektor nadzoruTo dopiero projekty, a jak się wygląda obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu? Żywiec, z racji swego interesującego położenia to na dobrym poziomie rozbudowana turystyka, gastronomia oraz baza noclegowa. Restauracje, hotele i domy wczasowe bez przerwy poszukują pomysłowych osób, które z zaangażowaniem i entuzjazmem oddadzą się obowiązkom które przydzielono im w nowym miejscu pracy.

praca

Autor: Fernando L
Źródło: http://www.flickr.com

Cały czas w Żywcu poszukiwaną grupą zawodową są przedstawiciele handlowi, sprzedawcy, czy osoby związane z pracami budowlanymi. (Oferta – praca brodnica)Szczególnie, że lada dzień będzie miało miejsce rozpoczęcie sezonu, a wraz z nim zawitają na tablicach ogłoszeń prace sezonowe. To doskonała propozycja, przeważnie dla ludzi, którzy nie mają stałej pracy.

Dobrą stroną prac sezonowych jest to, że pracodawcom nie zależy jedynie na dyplomach, co na zaangażowaniu a także chęci rozwoju własnych doświadczeń. Dzięki temu zlecone prace mogą być wykonywane równie dobrze przez dorosłych ludzi, jak i młodych – bez doświadczenia.
Jakie jeszcze profesje są mile widziane na obszarze miasta? Aby odpowiedzieć na to pytanie możemy przejrzeć oferty pracy w internecie. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę, przykładowo: praca piła – a być może napotkamy na ofertę interesującej pracy.