Stosowne gniazdka proponowane przez producentów

W jakiejkolwiek tradycyjnej instalacji elektrycznej występują gniazda wtyczkowe, również łączniki. Ich konstrukcja, także procedura mocowania zależą od miejsca założenia, oraz metody sporządzenia instalacji.

łącznik krzyżowy

Autor: mvslusar
Źródło: http://www.flickr.com
Gniazdo wtyczkowe stanowi detal instalacji elektrycznej i służy do przyłączania do niej różnych odbiorników prądu. Wyrabia się wiele wariantów kontaktów, zarówno o przeznaczeniu specjalnym, jak również określonych do instalacji domowych. Gniazdo elektryczne jest częścią łącznika wtykowego.

Zrobisz krok do przodu, jeżeli obejrzysz, co zawiera rzetelna oferta. Sprawdź, że naprawdę informacje tam zawarte są istotne.

Dobre gniazdka proponowane przez wytwórców razem z łącznikami i puszkami pogrupowane zostały w serie tak, ażeby jakikolwiek składnik osprzętu elektrycznego z łatwością można było przystosować do wystroju lokum.

gniazdo wtyczkowe

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com
budynek

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie jak gniazda, także łączniki powinny być przystosowane do charakteru pomieszczenia i do sposobu stworzenia instalacji. Łącznik krzyżowy może występować w stabilnym położeniu w stanie załączenia, czy też wyłączenia, ewentualnie mogą być chwilowe. Łączniki jednobiegunowe służą do załączania jednostkowych układów oświetleniowych, najczęściej wyekwipowanych w jednostkowe źródło oświetlenia. Łączniki dwubiegunowe lokuje się w obszarach zasilających grupę opraw, które chcemy włączać wybiórczo, bądź kandelabr obejmujący parę źródeł światła. Łącznik schodowy zezwala włączać oświetlenie z dwóch miejsc, a krzyżowy, współdziałając z łącznikami schodowymi przynosi szansę kierowania oświetleniem z paru miejsc.

Łączniki zwierne służą do uruchamiania sygnalizacji dzwonka i światła klatki schodowej.

Jeżeli chcesz rozszerzyć swoją wiedzę, to przeczytaj ciekawy fakt (http://www.stanmal.pl/oferta-moskitiery.html). W nim umieściliśmy dodatkowe oraz interesujące treści.

Łączniki posiadają różnorodny pułap zabezpieczenia, zależny od tego, w którym punkcie jest zastosowany.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,