W jaki sposób kupić właściwą butelkę na wodę?

Czy wiesz, co jest nadrzędnym komponentem ludzkiego ciała? To woda – płyn, bez jakiego nie żylibyśmy dłużej aniżeli kilka dni. O ile bez pożywienia mamy szansę przetrwać przez miesiąc, o tyle bez wody damy radę maksymalnie tydzień. Jest nam niezbędna do życia, a dziennie powinniśmy wypijać około 2,5 litra, chyba że regularnie ćwiczymy bądź pracujemy w miejscach o wysokich temperaturach, wtedy ta ilość może powiększyć się do nawet 4-5 litrów. Jednak teraz już nie będziesz zmuszony raz na kilka dni kupować zgrzewki wody, wystarczy odpowiednia butelka na wodę z filtrem.

butelka na wodę

Autor: The Official CTBTO Photostream
Źródło: http://www.flickr.com
Choć na rynku jest sporo butelek, które możemy wykorzystać, to na szczególną uwagę zasługuje jedna z nich. Jest to butelka z filtrem węglowym, która sprawi, iż wreszcie nie będziesz musiał targać do domu 5-litrowych baniaków bądź następnych butelek oraz buteleczek. Czym się wyróżnia? To przede wszystkim butelka wielorazowego użytku, zatem będziemy mogli z niej korzystać przez długi czas, wystarczy tylko systematycznie wymieniać filtr węglowy, który jest jej najistotniejszym komponentem.

Jeśli masz chęć zgłębić dodatkowe materiały na omawiany tutaj temat, to przeczytaj to ważne opracowanie – ono także jest warte uwagi.

Dzięki filtrowi możemy wlewać do butelki wodę prosto z kranu, nie martwiąc się o zanieczyszczenia, które dostają się razem z nią. Filtr eliminuje wszystko co niezdrowe, równocześnie zachowując cenne dla organizmu pierwiastki i minerały. Nie trzeba czekać na filtrowanie wody, ponieważ zachodzi to automatycznie razem z jej wlewaniem. Butelka z filtrem węglowym jest także nadzwyczaj stylowa, zatem możemy zabrać ją ze sobą praktycznie wszędzie, bawiąc się kolorami filtrów kiedy nadejdzie pora ich wymiany – a starcza na około 300 napełnień, co jest stosunkowo dobrym wynikiem.

butelka

Autor: Dan Markeye
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze też zainwestować w dzbanek z filtrem, by korzystać z czystej wody również w domu. Autor:

Nasz organizm w więcej niż połowie swej objętości składa się z wody, toteż nie zapominajmy o jej piciu. Nie zastępujmy jej napojami czy zbyt słodkimi sokami, ponieważ sama woda jest najzdrowsza, a jej systematyczne picie skutecznie usuwa z naszego organizmu niekorzystne toksyny i zwalcza wiele schorzeń, a zwłaszcza tych dotyczących żołądka, w tym zaparć czy wzdęć. Dlatego szybko zaopatrzmy się z opisaną butelkę, a codziennie będziemy mogli cieszyć się wyjątkowym smakiem wody i zatroszczymy się o swoje zdrowie.