Jaki klimatyzator wybrać do domu? Przewodnik

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Początek wiosny to odpowiednia chwila dla tych wszystkich, którzy następnego lata nie pragną spędzić w ogromnym upale i myślą o kupnie wentylatora. Warto wiedzieć, co powinniśmy kupić, który wentylator wybrać.

klimatyzator

Źródło: http://e-link24.pl/
Należy też z wyprzedzeniem zaprojektować odpowiednie roboty budowlane. Jeszcze parę lat temu klimatyzator (zobacz: klimatyzator przenośny bez rury) w prywatnych mieszkaniach mogła kojarzyć się z luksusem dostępnym jedynie dla bogatych. Spadające ceny przyrządów powodują, iż już za mniej aniżeli 2000 zł możemy stać się posiadaczem aparatu, które zagwarantuje nam miły chłód w mieszkaniu. Gdy za oknem skwar będzie się lał z nieba, ty będziesz odpoczywał w wygodnych warunkach. W naszym poradniku spróbuję odpowiedzieć na pytanie, jaki klimatyzator wybrać, aby jak najlepiej spełniał wasze wymogi- zobacz szczegóły.

Klimatyzatory ruchome. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, iż to doskonałe wyjście. Nie dosyć, iż narzędzie rzeczywiście chłodzi, to jeszcze możemy ustawić go w tym pokoju, w jakim aktualnie pomieszkujemy. Główną wadą klimatyzatora ruchomego jest niezbędność skorzystania z otwartego, a co najmniej uchylonego okna. Ten sprzęt wymaga, ażeby gorące powietrze z wnętrza zostało odprowadzone na zewnątrz. Służą temu dosyć długie, elastyczne rury o wielkości mniej więcej 10-15 cm, której wylot musimy ulokować za oknem. Jedynie w niektórych mieszkaniach znajdziemy kratki wentylacyjne umieszczone na zewnętrznych ścianach.

Chodź tu i zobacz dodatkowe informacje (https://www.heliodon.pl/) dotyczące prezentowanego artykułu. Przeczytasz tam zbliżone publikacje, które na pewno Cię zafascynują.

Co to znaczy w praktyce? Dosyć spore straty energetyczne. Duża cząstka pracy klimatyzatora ruchomego zostanie zniwelowana poprzez ciągły dopływ gorącego powietrza z zewnątrz.

kimatyzacja

Źródło: pixabay.com
Drugim z negatywów przenośnych klimatyzatorów może być ich stosunkowo wysoki poziom hałasu. Wszelkie fragmenty takie jak dmuchawa, a głównie sprężarka, zamontowane są w jednej obudowie, którą, chcąc nie chcąc, musimy ustawić wewnątrz naszego mieszkania. Aby zmniejszyć poziom hałasu, możesz zdecydować się na zakup urządzenia wyposażonego w dwie rury zamiast jednej. Są to rozwiązania nieco droższe jak też rzadziej występujące w sprzedaży. Osobiście polecam więc wentylatory tzw. zewnętrzne. Musimy zwrócić uwagę na serwis producenta, na to czy ma on w ofercie filtry do wentylacji i filtry do klimatyzacji- zobacz: filtry do wentylacji.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,