W jaki sposób zaaranżować mieszkanie, które będzie całkiem zautomatyzowane? Czy jest to możliwe?

Czy możliwe jest, żeby nasz dom myślał? Co trzeba zrobić, by zamontować w domu cały zespół inteligentnych instalacji? Gdzie najlepiej się z tym pójść i jakiego typu papiery musimy uzyskać? Czy jest to drogie? Czy rzeczywiście możliwe jest by zbudować wymarzony inteligentny pokój? Systemy inteligentne dają pełną automatyzację naszego wnętrza, i to w wielu wymiarach.

dużo pilotów

Autor: Carlos Castro Ruge
Źródło: http://www.flickr.com
Mogą to być przykładowo instalacje odnoszące się do ogrzewania, inne, służące do chłodzenia albo wentylacji, a także sterowanie oświetleniem, bramami lub innymi urządzeniami silnikowymi. Prawdopodobne jest również sterowanie bezprzewodowymi urządzeniami dzięki bluetooth i system systemy mgłowe satelitarny. Tego typu automatyzacja może zahaczać taj naprawdę każdy fragment instalacji elektrycznej. To oznacza, że jednym przyciskiem będziemy w stanie wprawić w ruch zraszacze na ogrodzie, opuścić rolety antywłamaniowe w oknach albo wyłączyć wybrane sprzęty AGD w domu.

Dzięki temu będziemy w stanie zaoszczędzić sporo energii. W przypadku kosztów grzania jest to około 40%, zaś oświetlenia do 15%. Kiedy decydujemy się na tego typu instalacje to tak naprawdę nie jest konieczne by starać się o jakieś dodatkowe pozwolenia czy dokumenty. Kwestia ta dotyczy jednocześnie remontu domu, jak i budowania nowego. Wiadomo natomiast, że w przypadku budowy domu potrzebne jest otrzymanie pozwolenia, które posiada projekt instalacji elektrycznej. Jest on bardzo potrzebny jeśli chodzi i montaż klasycznej, oraz inteligentnej instalacji. Kiedy budujemy nowy dom mamy właściwie dwa wyjścia.

Chcesz przeczytać więcej na tej stronie na omawiany problem? Jeśli tak, to śmiało kliknij ten link, a na pewno poczujesz zadowolenie.

Ciekawe informacje znajdują się tutaj: więcej informacji.

Po pierwsze, do wniosku o wydanie pozwolenia na stawianie domu podpiąć trzeba projekt instalacji elektrycznej, a potem trzeba przygotować projekt inteligentnej instalacji. W innej sytuacji do wniosku o wydanie zgody na budowę musimy załączyć projekt instalacji, który uwzględnia również inteligentne instalacje. Już podczas projektowania instalacji powinniśmy wziąć pod uwagę miejsce na jeszcze jeden przewód magistralny albo przewód sieci komputerowej. Sprzęty inteligentnej instalacji zasilane są napięciem, które odróżnia się parametrami od tego, jakie jest w sieci energetycznej. Przeważnie komunikacja i zasilanie takich elementów odbywają się takimi samymi przewodami, więc instalację magistrali umieszcza się w pewnej odległości od tej elektrycznej.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,