Fachowa budowa systemu kominowego z wykorzystaniem rozlicznych pustaków

Jak na przykład stawia się aktualnie systemy kominowe? Bezsprzecznie temat ten jest niezmiernie ciekawy, szczególnie dla osób, które pracują w branży budowlanej. Dlatego przybliżymy sobie teraz trochę tą sprawę i skrótowo omówimy strukturę przewodu kominowego.

pustaki

Autor: Porotherm
Źródło: Porotherm
Do budowy kominów spalinowych i dymowych wykorzystuje się różne typy pustaków, jednym z nich są pustaki kominowe ceramiczne. Nadają się one do budowy nie wyłącznie kominów dymowych, lecz też systemów kominowych. Istotne jest jednak to, by ich trwałość nie była mniejsza niż 5 MPa, na domiar tego nasiąkliwość również powinna mieścić się w skrupulatnie określonym przedziale jakim jest 6 do 12 procent. Z reguły posiadają one szerokość 18,8 centymetrów, zaś ich wysokość wynosi 24 centymetry. Do budowy kominów spalinowych oraz dymowych wykorzystuje się też kominowe pustaki keramzytobetonowe, jakie nieraz posiadają prostokątny czy kwadratowy kształt. Ich szerokość to przeważnie 38 centymetrów, a wysokość – 24 centymetry. Dobrym artykułem do budowy kominów jest również cegła klin kierowana pełna, jaka cechuje się nie tylko odpornością, lecz także ogromnie schludnym wyglądem, dzięki czemu nie trzeba potem wykańczać kominów od zewnątrz. Do budowy (zobacz firmy budowlane dolnośląskie od olszewscy.org.pl) kominów wentylacyjnych także stosuje się cegłę pełną, co więcej można także spożytkować pustaki wentylacyjne.

pustaki

Autor: Röben
Źródło: Röben
Jeśli decydujemy się na wykorzystanie cegły to pożądane byłoby wybrać cegłę silikatową bądź ceramiczną, a jako zaprawę – cement. Jeżeli decydujemy się na wentylacyjne pustaki to zdołamy wyłonić pustaki ceramiczne, silikatowe czy keramzytobetonowe. Na ogół ich szerokość rozmieszcza się w przedziale 19 do 24 centymetrów, a wielkość wynosi od 20 do 24 centymetrów. Oczywiście oprócz materiałów, które można spożytkować przy budowie komina wypada jeszcze wiedzieć w jaki sposób starannie przeprowadzić taki montaż.

Interesują Cię przeróżnego rodzaju specjalistyczne wątki? Zatem kliknij tutaj rekuperacja wrocław i przeglądaj nasze nowe teksty na ten temat. Czekamy na Twoją ocenę.

W związku z tym budową komina powinny zajmować się tylko osoby z doświadczeniem, jakie posiadają ogromną wiedzę oraz profesjonalizm, bo nieodpowiednie zbudowanie komina zdoła przysporzyć nadzwyczaj dużo problemów, oraz nawet być zagrożeniem dla zdrowia bądź życia domowników.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: