Home

Twój samochód służył Ci już przez długi okres i nie nadaje się już do jazdy? Nie przejmuj się i zobacz, w jaki sposób możesz zezłomować zużyte auto.

Twój samochód służył Ci już przez długi czas i nie nadaje się już do jazdy. Nie martw się i odkryj, jak możesz zezłomować stare auto. Jeżeli nasze auto nie nadaje się już do użytku, to powinniśmy je zezłomować. Jeśli nie zdecydujemy się na ten krok, nasz pojazd dalej będzie figurować w rejestrze, a my zaś będziemy musieli opłacać wymagane składki. Możemy także sprzedać samochód na części.

Jednak jest to ryzykowne posunięcie, bo nie raz punkty, które reklamują się w rozmaitych mediach nie są uprawnione do przeprowadzania wskazanych czynności.

Złomowanie aut
Autor: J@M€S
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy legalnie zezłomować nasze auto, powinniśmy mieć świadomość, iż taka czynność nakłada na nas konkretne obowiązki. Po pierwsze podczas przekazywania samochodu na złom musimy okazać wymagane dokumenty, tj.: dowód osobisty lub inny dokument stwierdzający naszą tożsamość,dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu jeżeli takowa była wydana, bądź inny dokument, który potwierdzi informacje zawarte w dowodzie rejestracyjnym.

Każdy punkt złomu ma obowiązek przyjąć jedynie auto (Symulator jazdy autobusem) wyłączone z użytku, które ma numer VIN a także numer nadwozia, podwozia bądź ramy. Dodatkowo do obowiązków punktu należy unieważnienie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu i tablic rejestracyjnych. Pracownik firmy powinien wydać nam zaświadczenie potwierdzające zezłomowanie pojazdu. Dodatkowo musi przekazać do właściwego wydziału komunikacji urzędu gminy, zaświadczenia o demontażu samochodu.

Co powinniśmy następnie zrobić?Po otrzymaniu wskazanych dokumentów mamy 30 dni, aby wybrać się do wydziału komunikacji urzędu gminy i złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Przed wskazaną czynnością warto sprawdzić, czy nie mamy zaległych składek OC do zapłaty. Jeśli tak powinniśmy je niezwłocznie uregulować.w jaki sposób znaleźć idealne miejsce dla swego zasłużonego auta?Jeżeli szukamy odpowiedniego miejsca, możemy wspomóc się internetem wpisując na przykład: złomowanie pojazdów Rzeszów lub złomowanie pojazdów Katowice etc. Wszystko jest uzależnione od miejsca naszego zamieszkania. Jeśli mieszkamy w centralnej Polsce i interesuje nas złomowanie samochodów Łódź będzie polecanym miastem do złomowania samochodu.
Jak wygląda procedura złomowania?
Złomowanie
Autor: free photos
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy oddać samochód do punktu zbierania pojazdów. Pamiętaj, iż firma,w której zostawiasz samochód nie może od ciebie żądać żadnych opłat, chyba że Twój samochód jest niekompletny i jego waga jest o 10% mniejsza niż ta wskazana w dowodzie rejestracyjnym. Wtedy musimysię liczyć, z tym, iż za każdy brakujący kilogram zapłacimy ok. 10 zł.

Jasne jest, że każdy pojazd jest traktowany jak członek rodziny. To właśnie dzięki niemu byliśmy w stanie zwiedzić kawał świata, poznać nowe, fascynujące miejsca. Dlatego złomowanie samochodu może być dużym przeżyciem. Dlatego, tak ważne jest znalezienie dobrego punktu złomowania, w którym ze spokojem zostawimy nasze auto.