Kupujemy nowe cztery kąty – zobacz na co należy przeczytać

Jak stać się posiadaczem czterech kątów? Od kogo kupować? Jakie dokumenty pozyskać? Skąd wziąć pieniążki? Przeczytajcie poniższy artykuł.
Możliwości zdobycia wytęsknionych czterech kątów jest kilka. Możemy zakupić nowiuteńkie mieszkanie czy też używane, starać się o lokal poprzez gminę, zaadaptować strych.

W zależności od tego, na co się zdecydujesz, będziesz musiał załatwić określone formalności a także zgromadzić konieczne na to środki. Podpowiemy ci, na co kierować uwagę przy zakupie mieszkanka, ażeby mieć pełne przekonanie, iż dobrze ulokujesz własne pieniążki.

dom

Źródło: pixabay

Nowiuteńkie, niczym spod igły. Podobne mieszkanie ma wiele pozytywów. Po pierwsze, przez dwa lata od parafowania aktu notarialnego wszelakie usterki realizator winien usunąć za darmo. Oprócz tego wpłaty na fundusz remontowy będą przez długi czas niewysokie. Jednak decyzja o kupnie nowiutkiego mieszkania niesie ze sobą istotne ryzyko. Możesz bowiem trafić na nieuczciwego dewelopera lub spółdzielnię – stracisz nerwy, a co gorsza nieraz także pieniążki. W jaki sposób się tego ustrzec? Wykorzystaj nasze rady.

Jeśli budujesz z deweloperem najodpowiedniej selekcjonuj duże firmy, które od lat istnieją na rynku.kliknij budowa domu kraków budowa domu KrakówTo pewnego typu gwarancja, iż i twa inwestycja dojdzie do skutku. O ile deweloper jest mniej popularny, winieneś sprawdzić jego wiarygodność. Jak to uczynić? W rozmowie z nim poproś o adresy osiedli, jakie postawił. Obejrzyj je, porozmawiaj z lokatorami. Dowiedz się, czy są usatysfakcjonowani z wykonanych prac, czy były jakieś kłopoty w czasie budowy. Szukaj także danych o nim na forach internetowych, np. wpisując sprzedaż domów w okolicy Wrocławia. Zapytaj wykonawcę, czy przedsiębiorstwo posiada Certyfikat Dewelopera – mtproject.pl/. O jakości przedsiębiorstwa może także zaświadczać przynależność do jednej z organizacji zawodowych.

Gdy już wybierzesz konkretnego dewelopera, spytaj go czy: posiada tytuł prawny do parceli, na jakiej chce stawiać budynek. Poproś o pokazanie wypisu z ewidencji gruntów.

Spodobał Ci się taki wpis? Jeśli tak, to z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że analogiczny tekst jest na wyciągnięcie ręki. Zwyczajnie zobacz ten link.

Dzięki nim ustalisz numer działki – taki sam powinien się znaleźć w poświadczeniach potwierdzających prawo dewelopera do działki: akcje własności ewentualnie użytkowania wieczystego. Jeżeli ustalisz numer parceli, możesz w sądzie przeczytać, kto rzeczywiście jest jej posiadaczem i czy działka nie jest obciążona hipoteką.

Zarówno umowa przedwstępna, jak również ostateczna, jakie podpisujesz z deweloperem, muszą być zawarte w formie aktu notarialnego. Częstokroć jednak firma proponuje zawarcie umowy przedwstępnej tylko na piśmie. Nie zgadzaj się na takie rozwiązanie!. Taka umowa jest nieważna i w razie sporu z deweloperem sąd nie uzna jej. Teraz już możesz usiąść wygodnie w fotelu, po czym wpisać w wyszukiwarkę hasło: domy na sprzedaż we Wrocławiu – mtproject.pl/about.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,