Gruntowe pompy ciepła – ekologiczne, nowoczesne i skuteczne urządzenie do ocieplenia swojego domu.

Wybór ocieplania lokalu nie zalicza się do łatwych działań. Każdy, kto buduje dom zastanawia się, jaki rodzaj ocieplania zastosować, by było wydajne i względnie tanie. Wybór na rynku jest ogromny i niewątpliwie każdy wybierze coś dla siebie i własnego domu. Aczkolwiek, żeby to zrobić powinno dobrze się namyślić, przejrzeć różnorodne możliwości i wybrać tą odpowiednią dla własnego domu.


Różne sposoby na ocieplenie domu

pompa ciepła

Autor: NATEO
Źródło: NATEO
Jedną z możliwości ocieplania domu są pompy ciepła, czyli maszyny, eksploatujące energię cieplną, która skumulowała się w naturalnym środowisku. Dzieli się je na trzy rodzaje: wodne, powietrzne oraz gruntowe.

Jeśli chcesz zgłębić więcej informacji na to zagadnienie – odwiedź wszystko, co Cię ciekawi na ten temat.

W szerokości geograficznej, w jakiej leży Polska najbardziej korzystnym rozstrzygnięciem są gruntowe pompy ciepła, ponieważ przez okrągły rok ciepłota gleby jest stała. Za pomocą odwiertów w ziemi zakłada się dolne źródło ciepła natomiast instalacja górnego źródła ciepła odbywa się już w domu. Ich działanie polega na przepompowywaniu ciepła z miejsca o niższej temperaturze w tym przypadku z gruntu do lokalizacji o wyższej temperaturze, czyli wnętrz w domu.

Korzyści płynące z zainstalowania gruntowych pomp ciepła

Do zdecydowanych pozytywów zainstalowania takiego typu ogrzewania jest posiadanie własnego źródła energii cieplnej. Poza tym gruntowe pompy ciepła są przyjazne środowisku i nie prowadzą do jego zanieczyszczeń. Aparatura w czasie działania wydziela niewysoki zakres hałasu. Uzyskuje się więcej ciepła niż wprowadziło się w nie energii elektrycznej. Pompy te mogą mieć dwojakie przeznaczenie zimą służą do ogrzewania domu tymczasem latem mogą służyć, jako klimatyzacja.idź do strony wkrety nierdzewne wkrety nierdzewne

gruntowe pompy ciepła

Autor: Dave Pape
Źródło: http://www.flickr.com
Są to także maszyny bezobsługowe oraz eksploatowane mogą być przez bardzo długi czas bez potrzeby ponoszenia dodatkowych opłat na ulepszanie. Są one bardzo bezpieczne, proste w konstrukcji i niezabierające dużo miejsca. Służyć mogą do różnorakich technik ogrzewania pomieszczeń zarówno podłogowego jak i ściennego. Gruntowe pompy ciepła są wariantem aparatu służącego doogrzewania domu, które z pewnością usatysfakcjonują każdą osobę, która zdecyduje się na ich założenie w swoim domu.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,