By nie dopuszczać do pożaru – w jakie systemy warto zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, że wszelkie kursy związane z ochroną przeciwpożarową to strata czasu. Jednak z pewnością osoby, jakie tak twierdzą, z pewnością zmienią zdanie, jeżeli tylko staną w obliczu pożaru. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle istotne zadanie.

sterta papierów

Autor: Petra
Źródło: http://www.flickr.com
system gaszenia serwerowni

Autor: Russ_Whaley
Źródło: http://www.flickr.com
Pewnie większości wydaje się, iż wszelkie dotyczące jej kursy mijają się z celem, lecz wystarczy posłuchać opowieści strażaków, którzy brali udział w akcji gaszenia pożaru w firmach. Zazwyczaj jednogłośnie twierdzą oni, że zastosowanie przez pracowników zasad, które wymyślone zostały na ewentualność pożaru znacznie zmniejszyło liczbę ofiar. Warto wysyłać pracowników na właściwe szkolenie, jakie w wypadku pożaru może bardzo się przydać: będą oni wiedzieć, jak się zachowywać. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to pełen szczegółów spis działań, które należy wykonać jeżeli ktoś spostrzeże ogień.

Nie wahaj się – sporo szczegółów czytaj pod adresem, który dla Ciebie opracowaliśmy. Jeśli masz jakieś wątpliwości – chętnie na nie odpowiemy.

-> Jednakże trzeba również pamiętać o tym, że nie zawsze można nimi kierować w sposób literalny: czasami pożar rozprzestrzenia się w sposób niekontrolowany, wówczas trzeba myśleć wyłącznie o ratowaniu własnego życia. Opłaca się podkreślić, że firmy, które przeprowadzały te szkolenia wśród swoich podopiecznych poniosły o wiele mniejsze straty w wypadku zaistnienia pożaru aniżeli przedsiębiorstwa, jakie zaniechały takich działań.

Jeżeli rozchodzi się o pożary, miejscem, które stwarza największe trudności w trakcie akcji gaśniczej z pewnością jest serwerownia (z tego powodu powstał specjalny system gaszenia serwerowni). Również straty, jakie są skutkiem jej zniszczenia są najdotkliwsze. Dlaczego? Ponieważ to właśnie tam magazynowane są wszelakie dane.

Podoba Ci się prezentowany post? Zatem odsyłam do tej strony – tam odnajdziesz interesujące dane, które są omówieniem tego zagadnienia.

-> () Dlatego system gaszenia serwerowni musi być wdrażany w każdej firmie. Należy właściwie zadbać o bezpieczeństwo tego pomieszczenia.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,