Podejdź no do płota, czyli jakie ogrodzenie wybrać?

Zabudowane czy ażurowe? Drewniane czy metalowe? Proste w formie? A może bardziej wyszukane? Wybór ogrodzenia nie jest łatwy, ale równie ważny jak wybór projektu domu. Dobra rada – w tej kwestii pośpiech nie jest wskazany, w związku z tym dobrze jest poświęcić trochę czasu temu zadaniu, aby kolejne lata patrzeć z satysfakcją na swój wybór.

Ogrodzenie, panel Bekafor Prestige

Autor: Betafence
Źródło: Betafence
Jakie ogrodzenie podkreśli piękno naszego domu, jednocześnie gwarantując bezpieczeństwo i spokój?Stojąc przed wyborem ogrodzenia warto zajrzeć do internetu. Poszukać inspiracji, poczytać fora, i znaleźć producenta, który weźmie pod uwagę nasze wymagania . Wystarczy, że wpiszemy frazę: ogrodzenia Wrocław.Bezustannie wielką popularnością cieszy się ogrodzenie drewniane. Ma naturalną kolorystykę i dobrze pasuje do większości stylów. Dodatkowo, możemy sami zmienić jego ubarwienie.Jednak drewno, mimo, że piękne co pewien czas potrzebuje konserwacji. Jest średnio odporne na warunki atmosferyczne a także uszkodzenia czy zadrapania. Murowane czy betonowe mimo, że trwałe, może sprawić, iż będziemy czuli się odizolowani od reszty świata. Oczywiście, istnieją osoby, które taki efekt chcą osiągnąć, ale co wtedy gdy mimo to lubimy patrzeć na otaczającą nasz okolicę? Może odpowiednie będzie ogrodzenie (zobacz Producent Anotis) odlewane? Dzięki subtelnej formie są estetyczne, funkcjonalne i wytrzymałe.

Elementy małej architektury - ogrodzenia i murki

Autor: Libet
Źródło: Libet

Dekoracyjność i wystawność ogrodzeń kutych robi wrażenie. Wykonywane na zamówienie, odpowiednio dobrane do projektu na który się zdecydowaliśmy, nadają działce i domowi swoisty charakter. Ogrodzenie kute wzbogaca wartość całej działki, jest nietuzinkowe, oryginalne, gdyż zazwyczaj zrealizowane zgodnie z gustem inwestora. Po prostu: kute elementy są piękne, a bywa, że wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki. Oprócz zalet typowo estetycznych, trzeba podkreślić funkcjonalność takiego ogrodzenia i jego niezniszczalność. Ogrodzenia kute są trwałe, nietrudne w pielęgnacji, nie odkształcają się, jak np. siatka, odporne na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Tworzą też odpowiednią blokadę przed intruzami. Ogrodzenia kute są na tyle solidne, by zapewnić spokój, a przy tym na tyle „ażurowe”, by mieć pogląd na to, co się dzieje poza posesją.