W jaki sposób już dziś zatroszczyć się o swą przyszłość finansową

Każdy z nas ciężko pracuje, albo będzie pracować w nieodległej przyszłości. W przeciągu swojej kariery zawodowej najprawdopodobniej będziemy zmuszeni zmieniać miejsce zatrudnienia, a być może profesję nawet do 5 razy. Warto więc być przygotowanym na poszukiwanie nowych możliwości, starać się kształtować zawodowo. Taką zapobiegliwość najlepiej wykazać też jeżeli idzie o emeryturę. W teorii każdy przymusowo jest zabezpieczony u państwowego ubezpieczyciela. Niestety, świadczenie gwarantowane przez rząd z pewnością nie wystarczy. Wynika to z mechanizmu obecnego powszechnego zabezpieczenia emerytalnego.

Tak jak w większości krajów Europy, system tenże (w dużym uproszczeniu) oparty jest na wymianie pokoleń. Oznacza to, iż wpłaty aktualnie pracujących sponsorują świadczenia obecnych emerytów i rencistów. System tenże sprawdza się w sytuacji balansu między generacjami, jeżeli na jednego emeryta przypada jeden bądź więcej zatrudnionych.
Niestety obecnie prognozy ludnościowe wykazują, iż stosunek ten będzie się niekorzystnie zmieniał. Jednym słowem, rencistów będzie więcej niż ludzi pracujących.

Pieniądze, nominał polski

Autor: kstudenta
Źródło: http://www.sxc.hu

Jak na razie żaden z krajów na świecie nie odkrył odmiennego, w pełni efektywnego sposobu na zagwarantowanie emerytury. Warto zatem jeszcze kiedy jest się młodą osobą pomyśleć nad zebraniem środków na przyszłość. Zachodzi więc dylemat w co inwestować. Strategii na oszczędzanie jest niemało; można samemu obserwować notowania giełdowe i odpowiednio odpowiadać na zmiany. Można także inwestować biernie nabywając obligacje, po czym wyczekiwać na określony czas wykupu.
Plusem indywidualnego inwestowania jest zupełna elastyczność; to my decydujemy w co i kiedy inwestujemy osobiste środki, ponosimy także w tym wypadku całkowite ryzyko. Odmienną metodą jest oddanie swoich funduszy ekspertom. Pracownicy fundusze inwestycyjnych jakim powierzymy nasze środki będą podejmować za nas decyzje biznesowe w zamian za procent od dochodów. Taki system inwestycyjny umożliwia nam w odkładanie bez angażowania się w analizę notowań na giełdzie.

Według Ciebie omawiany tekst jest niesłychanie wciągający? Jeżeli tak, to kliknij także na pomocne wskazówki (https://www.hurtplus.pl/art-spozywcze-c-133.html), które posiadają podobnie atrakcyjne tematy.

Nasz wybór będzie się tylko ograniczać do decyzji jaki fundusz inwestycyjny wyselekcjonować i na jaki okres ulokować nasz kapitał.

Kategoria: W gospodarce
Tagi: ,