Do jakich wnętrz pasują szklane schody?

Gdy jesteśmy entuzjastami współczesnego stylu architektonicznego to schody ze szkła są doskonałym dodatkiem do naszego domu. Coraz większa ilość nabywców wybiera zamieszczenie ich w swoich domach, mieszkaniach oraz w gustownie skonstruowanych pomieszczeniach biurowych i usługowych.

Schody szklane to głównie doskonałe wyjście dla tych, którzy lubią zwykle formy i surowość wnętrza. Aktualnie rezygnuje się z materiałów stworzonych z tworzyw sztucznych (takich jak guma albo plastik) na poczet surowców pochodzenia naturalnego. Z tego względu projektanci i architekci wnętrz ochoczo wykorzystują w swojej pracy produkty z drewna, szkła i kamienia. Dzięki temu można nadać wykonywanym z nich przedmiotom ponadczasowego charakteru.

schody

Autor: Rintal Polska

Schody ze szkła mają wiele walorów estetycznych i funkcjonalnych.

Emocjonujący artykuł? Jeśli tak myślisz, kliknij tu. Tam oczekuje na Ciebie więcej bonusów (https://hagerhome.pl/rozwiazania-porady/nowoczesna-instalacja-elektryczna/) – one także Cię bardzo zainteresują.

W pierwszej kolejności warto zauważyć, iż tego rodzaju konstrukcja to świetne wyjście dla ciasnych wnętrz oraz tam, gdzie nie chcemy wizualnie stracić na wielkości wnętrza. Należy jednak uwzględnić to, iż schody drewniane posiadają masywną budowę oraz żeby optymalnie się prezentowały trzeba je zainstalować na odpowiedniej przestrzeni, której nie przytłoczą swoją okazałością.

Dodatkowo trzeba wiedzieć, że szklane schody nie są tak wątłą konstrukcją, niż może się wydawać. szkło przeznaczone do tworzenia schodów jest należycie harde i grube. Nie ma mowy, aby uległo jakiemukolwiek uszkodzeniu nawet w razie, gdy spóźnieni będziemy zbiegać z nich w podskokach.

Do umocowania schodów wykorzystuje się zawiasy do szkła (to jest przeznaczone do mocowania szkła), których obowiązkiem jest solidne podtrzymywanie szklanej konstrukcji. Są to podobnego rodzaju zawiasy do takich, które używa się do podtrzymywania szklanych drzwi lub szklanych półek. Niekiedy są one wyposażone w dodatkowe wzmocnienia, które biegną pod spodem szklanych stopni.

Do wyboru mamy zwykłe przeźroczyste szkło oraz szkło z różnego rodzaju udziwnieniami np. o mlecznej barwie, z wzorami lub dające złudzenie symetrycznych pęknięć. Niezwykle gustownie prezentują się również szklane schody (zobacz schody zielona góra) podświetlone przy użyciu specjalnych lampek. Światło doskonale rozchodzi się po szybie dając niesamowity efekt. Szklana klatka schodowa to wobec tego znakomite rozwiązanie dla wszystkich tych, którym zależy na tym, by ich wnętrze robiło na wszystkich oszałamiające wrażenie.