Transportery ślimakowe – cóż to takiego?

Przenośnik ślimakowy to urządzenie niezbędne do transportu zboża, piasku i innego rodzaju dóbr sypkich. Dodatkowo potrafi selekcjonować zboże i sprawnie napełniać nim przygotowane worki. Zastosowanie znajduje po okresie żniw, gdy zboże chowa się w stodołach i specjalnych silosach.

przenośniki śrubowe z Promus

Źródło: http://www.promus.katowice.pl/

Przenośniki ślimakowe są relatywnie tanie i, co bardzo korzystne, nie pobierają dużo mocy. Najmocniej uniwersalnym typem sprzętu okazuje się Podajnik ślimakowy skonstruowany do zmiany położenia. To znakomity sprzęt dla właścicieli małych i średnich gospodarstw wiejskich, z powodu całej gamy zastosowań i prostoty sterowania. Takie urządzenia ułatwiają operowanie w wielu położeniach i kątach. Następną grupą są przenośniki ślimakowe instalowane na stałe. Znakomicie pasują do operowania przy wysokich hangarach i silosach.

Żeby zgłębić wiedzę na omawiany wątek obejrzyj stronę (https://www.ksiegowi-doradcy.pl/ciekawostki/4), która ma fascynujące informacje na przedstawiany temat – wystarczy kliknąć!

Mają sporo mocnych stron – są niewielkie, a równocześnie pakowne i mogą podnosić materiały sypkie na duże wysokości. Na końcu omówimy przenośnik wertykalny. Przydatny jest, kiedy wymagany jest transport (zobacz transport paletowy międzynarodowy) dóbr w środku hangaru lub spichlerza.