Wielkanoc to świetny czas na gruntowne sprzątanie

Mimo że sprzątamy regularnie to nadchodzi taki czas, iż chcemy zrobić generalne sprzątanie. Zwykle takie działanie ma miejsce, gdy przychodziwiosna, kiedy nadchodzą święta lub gdy odnosimy wrażenie po prostu, iż nie można już tego dłużej odwlekać. Co wtedy należy zrobić?

Sprzątanie kuchni

Autor: Sidolux Crystal
Źródło: Sidolux Crystal

Zależnie do tego, co znajduje się w naszym mieszkaniu, jakiego rodzaju mamy wyposażenie oraz rozkład mieszkania, najistotniejsze to odsunąć szafki i łóżka, gdzie mamy kurz różnego rodzaju zalegające śmieci. Weźmy wiadro lub miskę do sprzątania, nalejmy do środka wody z jakimś mocnym środkiem i wyczyśćmy wszystko starannie. Naszykujmy sobie więcej worków, bo z pewnością nazbiera się trochę odpadów do wyrzucenia do kosza. Dobry przykład tutaj: worki HD

Powinniśmy posiadać w zanadrzu nie jednego, a kilka mopów, w związku z tym, iż niektóre brudy, które zmywamy w czasie generalnych porządków mogą być dość trwałe i roznosić się na inne czyszczone powierzchnie. Warto wiec zakupić wkłady do mopa (końcówki do mopa). Sprawdza się to szczególnie, gdy zaczynamy myć podłogę na balkonie, brudy, które tam są możemy przynieść do domu, dlatego wymieniajmy często wkłady do mopa.

Przedstawiana w tym miejscu tematyka jest według Ciebie godna uwagi? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu (http://www.alpaki.pl/alpaki-jako-biznes,3), który publikuje zbliżone tematy.

Tak samo należy zrobić w łazience, gdzie znajdują się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniai bakterie, których chcielibyśmy następnieprzenosić na przykład do pokoju gościnnego.

sprzątanie biur

Autor: Craig Dietrich
Źródło: http://www.flickr.com

Przy okazji gruntownych porządków musimy dobrze umyć okna. Nie zaszkodzi, jeśli przy tej okazji zdejmiemy firany i wrzucimy je do prania. W zależności od wielkości domu i posiadanych okien generuje to trochę pracy, ale skuteczne rozplanowanie w czasie tych obowiązków zaprocentuje najlepszymi rezultatem. Pamiętajmy by umyć dobrze kafelki w łazience. Jest to powłoka podatna na wszelkie zanieczyszczenia, a widzimy je po jakimś czasie w postacie przebarwienia oraz plamy. Należy porządnie je umyć silnym chemicznym detergentem.

Przy okazji należy pamiętać, iż te obowiązki to nie jest tylko nasza domena. Jeżeli sprzątamy gruntownie namówmy pozostałych domowników do czynnego udziału w tych zadaniach. Skoro wszyscy mieszkamy pod jednym dachem, wszyscy użytkujemy te pomieszczenia. Nie pozwólmy, żeby te niezbyt miłe i ciężkie obowiązki były zdane tylko na naszą siłę mięśni. Gruntowne sprzątanie całego mieszkania to ciężka praca dla wszystkich domowników.