Stawiasz pierwszy dom? Specjalnie dla Ciebie zrobiliśmy porównanie podstawowych materiałów budowlanych – w tym artykule przedstawiamy dachówki ceramiczne

Nie da się ukryć, że dachówka ceramiczna od mnóstwa lat jest właściwie najbardziej modnym sposobem na wykończenie dachu. Wprawdzie parę lat wcześniej taka dachówka wypadła z mody i została zastąpiona innymi metodami pokrycia dachów, jednak jeśli właśnie budujesz swój dom i musisz podjąć decyzję dotyczącą tego, jakich narzędzi użyjesz do pokrycia dachu, wtedy z pewnością powinieneś zaciekawić się ogromnymi zaletami dachówki ceramicznej.

Dachówka rustykalna   Holenderki OVH

Autor: Wienerberger
Źródło: Wienerberger
Na początek warto podkreślić, że dachówka z ceramiki jest praktycznie najtańszym sposobem na pokrycie dachu. Na rynku obecnych jest tak dużo różnych rodzajów dachówki ceramicznej, że praktycznie każdy będzie w stanie znaleźć dla siebie coś odpowiedniego oraz w zadowalającej go półce cenowej (dachówka ceramiczna marsylka). Na dodatek sam montaż takiej dachówki jest wyjątkowo prosty, a co za tym idzie – nie pochłania zbyt wiele pieniędzy.

Aby zdobyć nowe dane na omawiane zagadnienie sięgnij po więcej (https://multibed.pl/oferta-dla-firm/) – one na pewno także Cię zafascynują. Zobacz to samodzielnie.

Trzeba również zaznaczyć, że taka ceramiczna dachówka płaska jest stosunkowo ciężka. To, co na pierwszy rzut oka może wydawać się wielką wadą, przy bliższej analizie kategorycznie stanie się sporą zaletą.

Ciężki dach będzie w stanie wytrzymać o wiele cięższe obciążenia – mamy tutaj na myśli przykładowo działanie wiatru czy też obciążenie spowodowane śniegiem zalegającym w czasie zimy na dachu. Duży ciężar takiej dachówki przekłada się także na jej wysoką stabilność. Jeżeli zdecydujesz się na pokrycie dachu tego rodzaju dachówką, wówczas możesz mieć niemalże gwarancję, że przez parę najbliższych lat nie będziesz bynajmniej musiał martwić się o to, czy na Twoim dachu nie powstają jakieś ubytki.

Dachówka z ceramiki jest tak wielce odporna na oddziaływanie czynników zewnętrznych, że przez wiele lat potrafi pozostać właściwie w niezmienionym stanie (sprawdź na ). To niezwykle ważna informacja – szczególnie w wypadku, kiedy zależy Ci na dużej trwałości Twojego domu. Jeśli zdecydujesz się na pokrycie dachu dachówką ceramiczną, wówczas bez wątpliwości nie będziesz musiał wykonywać szybko remontu domu.

Dachówki z ceramiki są także wyjątkowo dźwiękoszczelne. Oznacza to, że takie wykończenie dachu sprawdzi się świetnie w sytuacjach kiedy będziesz chciał postawić dom z poddaszem, na którym w przyszłości także mają znaleźć się sypialnie. Właściwe wyciszenie takich dźwięków pochodzących z zewnątrz da Ci gwarancję spokojnego snu.