Kiedy remontować mieszkanie?

Każdego roku, gdy przychodzi lato mnóstwo osób bierze się za remonty swoich domów. Jest to świetny okres, bo dni są długie, jest ciepło i wszelkie roboty choćby przy malowaniu ścian są łatwiejsze. Ważne jest, by odpowiednio zaplanować remont, a wówczas wszystko pójdzie sprawnie i szybko.

Przykładowy sufit podwieszany

Autor: The County Clerk
Źródło: www.flickr.com
Przemyśl kiedy zacząćRemonty należy planować na początku, lub przy końcu wakacji. Tym sposobem uda nam się prawdopodobnie jeszcze wygospodarować choćby parę dni na relaks. Jeśli zdecydujemy się przeprowadzać remont w samym środku lata możemy mieć trudności z otrzymaniem urlopu bezpośrednio po nim. Szczyt urlopowy to nie najlepszy termin.

FirmaNastępną ważną kwestią jest znalezienie ekipy remontowej. Rozpocznijmy te poszukiwania dużo wcześniej, bo najczęściej ekipy, które zajmują się remontami na okres wakacji są rozchwytywane. Spróbujmy już na wiosnę zarezerwować termin u wybranych fachowców. Powinniśmy decydować się na firmy specjalizujące się w kilku dziedzinach. Ideałem jest firma, która ma w składzie fachowców kilku dziedzin. Gdy jedna osoba zajmuje się na przykład instalacją elektryczną, inna układa kafle, jeszcze kto inny jest specjalistą od gładzi – wtedy mamy gwarancję, że wszelkie prace będą wykonane z najwyższą starannością.

Znalezienie świetnej firmy jest proste. Jeżeli chodzi o remonty, Białystok, Wrocław, Kraków lub jakiekolwiek inne miasto to miejsce, gdzie z łatwością znajdziemy świetnych fachowców.

Przemyśl planZastanówmy się bardzo dokładnie jakie prace chcemy wykonać. To istotne, bo jeżeli w połowie remontu, choćby podczas malowania ścian, okaże się, że w zasadzie to można by jeszcze zmienić podłogi i wyburzyć jakąś ścianę, nie dość, że prace się przedłużą, to może się okazać, że część z nich pójdzie na marne. To jest powód, dla którego bardzo konkretne rozplanowanie czynności ma ogromne znaczenie. Dzięki temu ekipa również może działać sprawnie i szybko.

WydatkiIstotne jest również, aby spisać sobie dokładnie kosztorys materiałów i prac. Pamiętać musimy, że samo wynajęcie ekipy to tylko część wydatków. Trzeba dopisać również materiały budowlane, jak na przykład wiertarka czy akcesoria producent akcesoriów ogrodzeniowych do narzędzi pomiarowych (Akcesoria do narzędzi pomiarowych Bosch), większe zużycie mediów itp. Pamiętajmy także o drobiazgach. Często w spisywaniu wydatków pomijamy niewielkie elementy wykończenia takie jak choćby listwy, gniazdka, karnisze, a okazuje się, że to czasem dodatkowych kilka tysięcy. Jeśli wszystko szczegółowo zaplanujemy remont naszego mieszkania będzie szybki i sprawny.