Home

W jaki sposób można w pełni legalnie się pozbyć zniszczonego auta czyli jak się przedstawiają procedury na auto złomie.

Każdy pojazd po krótszym lub dłuższym czasie eksploatacji ma na tyle kiepski stan, że nie będzie się opłacać go w dalszym ciągu naprawiać. W takim przypadku możliwości są dwie, albo uda się auto komuś sprzedać, lub go zezłomować.

samochód na złom
Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób wybiera jeszcze jedno rozwiązanie, czyli pozostawia auto na jakimś parkingu i przestaje za niego opłacać ubezpieczenie, jednak jest to chyba najgorsze rozwiązanie, bo może się zakończyć jakimiś poważnymi karami. Żeby można było przestać opłacać ubezpieczenie konieczne jest wyrejestrowanie pojazdu, a z kolei to będzie możliwe jedynie wtedy, gdy auto zostanie oddane na auto złom Tarnów i otrzyma się tam odpowiednie zaświadczenie. Takie regulacje pojawiły się pewien czas temu głównie po to, aby zapobiec różnym patologiom, często bowiem dochodziło do licznych nadużyć zarówno ze strony właścicieli, jak i firm które się zajmują usługami złomowania. Dzisiaj regulacje są bardzo przejrzyste, i każdy, kto zechce się pozbyć legalnie starego samochodu musiał jednak będzie auto złom Toruń odwiedzić (www.dokasacji.pl/artykul/lubelskie).

Sam proces złomowania samochodu nie będzie zajmować wiele formalności ani czasu. Oczywiście niezbędne będzie przedstawienie dokumentów samochodu, tu będzie potrzebny dowód rejestracyjny, karta pojazdu a także jakiś dokument tożsamości właściciela. Jeżeli samochód nie da rady jeździć, to także nie ma większego problemu, firma zajmująca się takimi usługami wyśle lawetę, na którą pojazd jest ładowany i następnie odwożony na auto złom Gdańsk (www.dokasacji.pl/artykul/pomorskie).samochody na złom
Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com
Za zezłomowane auto były właściciel najczęściej otrzymuje kilkaset złotych, ale tu należy uważać na jedną bardzo ważną rzecz. Przepisy bardzo wyraźnie bowiem mówią, że jeżeli waga pojazdu na złomowanie będzie niższa, niż być powinna, to firma zajmująca się złomowaniem może się domagać jakiejś dopłaty za brakujące kilogramy, więc czasami może się okazać, że jeszcze trzeba do tego dopłacić. Po załatwieniu wszystkich formalności w stacji złomowania właściciel pojazdu otrzymuje stosowne dokumenty, z którymi następnie powinien się udać do urzędu miasta i tam załatwić sprawę wyrejestrowania. Więcej na https://www.dokasacji.pl/artykul/warminsko-mazurskie.