Plusy i minusy płaskich dachów, najważniejsze techniki i rozwiązania używane przy tego typu konstrukcjach

Jednymi z najchętniej wybieranych rodzajów dachów są wersje ze spadkiem. Mają one dużo zalet i bardzo dobrze będą się sprawdzać w większości budynków. Świetnie będą sobie dawać radę z odprowadzaniem wody, a dzięki temu że mają spadek nie potrzebują dużej szczelności pomiędzy elementami pokrycia, przez co nie wymagają równocześnie najwyższej jakości materiałów. Mają też pewne wady – koszt wykonania dachu spadzistego jest znacznie większy niż wersji płaskiej, oprócz tego są duże problemy z postawieniem konstrukcji, jeśli dach będzie bardziej skomplikowany.

Trwały dach na lata

Autor: Monier
Źródło: Monier
W ostatnich latach do łask zaczynają wracać dachy płaskie, dające architektom i projektantom zupełnie nowe perspektywy.

Na tej stronie opublikowano absorbujące wątki, jednak przeczytaj też pozostałe tematyczne wątki (http://metfix.com.pl/oferta/liny-lancuchy-nierdzewne/lancuchy-nierdzewne/), ponieważ one również zapewne Cię zaintrygują.

Wynika to z faktu, że opracowano nowe technologie, zapewniające praktycznie całkowitą szczelność budowanego dachu. Wcześniej bywało z tym różnie – nawet dokładny montaż sprawiał, że niekiedy dach po jakimś czasie zaczynał przeciekać, co musiało się wiązać z dość drogim i zawsze niewygodnym remontem. Z tego też powodu wiele osób bardzo się zraziło do tego typu dachów i zdobyły one niezbyt dobrą renomę.

Zobacz również:

Rewolucją w konstrukcjach dachów płaskich stało się dopracowanie technologii pap termozgrzewalnych. Przy takich rozwiązaniach dachy kładzie się se specjalnych elementów, które mają postać płyt ze styropianu pokrytych papą. Połączenia są zalewane płynnym, gorącym lepikiem, przez co robi się trwała, odporna na warunki atmosferyczne i niezwykle wytrzymała powierzchnia.

Ułożona w ten sposób papa na styropianie zapewnia całkowitą szczelność, a dolna styropianowa warstwa stanowi termiczną izolację – dzięki temu również od góry budynek jest odpowiednio chroniony przed zimnem – [www]. Ponieważ jednak na każdym dachu będzie trzeba wykończyć boki, obudować kominy i pozostałe konstrukcyjne elementy, to konieczne będą dodatkowe elementy zrobione w taki sam sposób.

Masz ochotę zbadać niniejszą kwestię nieco bardziej? Jeśli tak, to kliknij ten link i zobacz więcej szczegółów w serwisie (http://www.inter-bis.pl/maszyny-tartaczne), który również opisuje taką problematykę!

Zaliczyć do nich można przykładowo kliny dachowe, służące do uzyskania łagodnych przejść między prostopadłymi powierzchniami, mają one postać klinów ze styropianu z wierzchnią warstwą z papy.