Na co trzeba zwrócić uwagę zakupując mieszkanko

Nabycie mieszkania to poważna decyzja, dlatego warto przeznaczyć dłuższą chwilę na jej przemyślenie. Niezależnie od tego, czy kupujemy mieszkanko nowe, czy też z wtórnego rynku, są pola, na które nieodzownie należy zwracać uwagę. Podpowiadamy, co jest ważne w obu sytuacjach.

Piwnica jako pokój dzienny

Autor: liangjinjian
Źródło: http://www.flickr.com/photos/liangjinjian/3461548132/
Na co zwrócić uwagę, kupując nowe mieszkanie? Jeżeli decydujemy się na kupno nowego mieszkania, mamy do wyboru 2 możliwości. Po pierwsze możemy kupić mieszkanie już pobudowane bądź mieszkanie, które dopiero powstanie.

Jeżeli zaabsorbował Cię prezentowany artykuł, kliknij koniecznie tutaj, gdyż ta strona (http://www.sitodruk-maszyny.com/) na pewno też jest godna Twojej uwagi.

Zakupując mieszkanko, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, które wpłyną na jego ergonomiczność jak też oczywiście wygląd. W pierwszym przypadku sytuacja jest o tyle prostsza, iż nie kupujemy przysłowiowego „kota w worku”. Warto więc dobrze zastanowić się, co preferujemy. W obydwu sytuacjach trzeba zastanowić się, jakiej wielkości powinno być mieszkanko, jaki rozkład ma mieć a także z ilu izb się składać. Znaczący jest też sposób ogrzewania mieszkanka, jego położenie i dostęp do transportu miejskiego, budynków użyteczności publicznej, typu szkoły, ośrodki zdrowia (). Istotne jest też, ażeby sprawdzić sprawy formalne, czy na mieszkanku nie jest zaciągnięta hipoteka, jak przedstawia się umowa, jaką dostaniesz do podpisania, jakie są płatności. O ile mieszkanko ma być dopiero pobudowane, to warto dowiedzieć się, jaki jest stan finansowy dewelopera, jak wyglądały jego dotychczasowe realizacje, i co kluczowe, czy nie było w nich znacznych opóźnień. Zdobycie owych informacji umożliwi uniknięcie późniejszych rozczarowań.

mieszkanie gotowe do odbioru technicznego

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com
Mieszkanie z rynku wtórnego również może być pełne pułapek. Tu istotne jest skontrolowanie wieku budowli i jego stanu technicznego. Dobrze jest wypytać się, czy dom był remontowany, czy jest ocieplony, kiedy weryfikowano jego stan technologiczny. Obejrzyj także okolicę, klatkę schodową, windy oraz piwnice. Takowe informacje powiedzą ci, jak funkcjonuje administracja osiedla i czy w takich warunkach pragnąłbyś mieszkać. W samym mieszkanku koniecznie należy skontrolować stan instalacji, jakich ewentualny remont znacznie podnosi koszta. Prócz tego, zwróć uwagę na stan okien i posadzek, bowiem ich wymiana też nie należy do najtańszych. Teraz kiedy wiesz na co kierować uwagę, wbij w przeglądarkę interesującą cię frazę, dla przykładu: Bukowe Osiedle bądź mieszkania Trzebnica (więcej…).